Amino Hydro 32 | 550 tab

2,500 ден

На залиха

» одличен нутритивен квалитет
» низок волумен на лактоза и масти
» степен на хидролиза – 32%

Категории: , Ознака

Amino Hydro 32 содржи максимален квалитетен извор на пептидни врзани и слободни амино киселини добиени од панкреасното дигестирање на протеинот од сурутка. Тој е совршен извор на протеини за сите кои сакаат да го зголемат внесот на протеини без да додаваат калории.

Препорачана доза: Земете 3 таблетки, три пати на ден меѓу оброците или ведаш после тренинг и испијте ги со многу течност.

Нутритивни факти во 3 таблети: Амино киселини добиени од хидролизиран протеин од сурутка: 6000 мг.

Амино киселини на 100гр. протеин :Аланин 5260 мг ,Метионин 1990 мг, Аргинин 2950 мг ,Фенилаланин 3530 мг, Л-аспартамска киселина 11730 мг, Пролин 6220 мг,
Цистеин/цистин 2630 мг, Серин 5830 мг,Глутамин 18780 мг, Треонин 7950 мг,Глицин 2050 мг ,Триптофан 1540 мг, Хистидин 1990 мг, Тирозин 3330 мг,Изолеуцин 6220 мг, Валин 6280мг,Леуцин 11540 мг,Лизин 9860 мг, Вкупно БЦАА: 24 040 мг.

Состојки: амино киселини добиени од хидролизиран протеин од сурутка/ од млеко/, Адитиви: микрокристализирана целулоза, стабилизатори: дикалциум фосфат, карамелизиран натриум,адитиви: магнезиум стеарат, силикон диоксид.

Предупредување: Не го користете овој производ ако сте бремени или доите. Овој производ не е задеца. Држете го настрана од дофат на деца. Не користете повеќе од препорачаната дневна доза!Чувајте го на температура до 25 С на ладно и суво место подалеку од дофат на сончеви зраци. Овој производ не смее да се користи како замена за разновидна избалансирана исхрана. Произведувачот не одговара за штети  настанати од страна на увозникот при користење или чување. Предупредување за алергии: Производот е произведен со апаратура на која што се процесираат производи кои содржат: млеко, јајца, соја, глутен, школки, јаткасти плодови и кикирики.

 

Main Menu

Amino Hydro 32 | 550 tab