Beef Amino | 550 tabl.

2,590 ден

На залиха

» одличен нутритивен квалитет
» практично нема маснотии
» ги содржи сите 8 есенцијални амино киселини

Категории: ,

Amix™ BEEF Amino Tablets е екстремен додаток на аминокиселини со 2000 mg хидролизиран (пред-дигестиран) говедски протеин во таблета. Говедскиот протеин е одличен извор на аминокиселини со уникатен профил.

Придобивки:
» одличен нутритивен квалитет
» практично нема маснотии
» ги содржи сите 8 есенцијални амино киселини

Препорачана доза: Земете три таблети два пати или три пати дневно меѓу оброци, со многу течности. Испијте 8-10 чаши вода дневно.

Количество во доза : Амино киселини добиени од хидролизиран протеин на говедско месо 6000mg.

Останати состојки : микрокристалин целулоза, силикон диоксид, магнезиум стеарaт.

Количество на аминокиселини во 3 таблети:Аланин 547,2 mg Метионин 48 mgАргинин 438,6 mgФенилаланин 149,4 mg Л-аспартамска киселина 434,2 mg Пролин 726 mg Цистеин 3,6 mg Серин 165,6 mg Глутамин 622,8 mg Треонин  92,4 mg Глицин 1431 mg Триптофан 0 mg Хистидин 33,6 mg Тирозин 31,2 mg Изолеуцин 73,2 mg Валин 150 mg Леуцин 178,2 mg Хидроксипролин 519 mg Лизин 229,2 mg.

Рок на употреба: втиснат на пакувањето.Чувајте го на температура што не надминува 25 степени, на суво, ладно место, надвор од сончева светлина. Предупредување: Не употребувајте го овој производ ако сте бремени или доилки! Производот не е наменет за деца. Држете го подалеку од дофат на деца. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза за користење. Производот не служи како замена за  разновидна балансирана исхрана. Предупредување за алергии: Овој производ е процесиран на апарати на кои што се процесираат производи кои содржат: млеко, јајца, соја и школки.

 

Main Menu

Beef Amino | 550 tabl.