Blade Collagen Liquid Zero 1L

1,590 ден

  • Го подобрува протокот на крв помагајќи им на вените да станат посилни и пофлексибилни.
  •  

    Помага во намалување на целулитот.

  •  

    Му помага на телото да се регенерира.

  •  

    Ја зајакнува нашата кожа.

Clear

Нашето тело почнува да се брчка повеќе, косата почнува да ни опаѓа како што старееме. Сè уште не можеме да го победиме времето. Но, можеме да изгледаме помлади од нашите години.Многумина од нас редовно посетуваат пластични хирурзи и користат различна козметика. Но, тие обично забораваат на фактот дека можат да го забават делувањето на времето само со конзумирање на соодветни хранливи материи.  Колагенот е протеин кој може да се најде во нашата кожа, коски, зглобови, коса, нокти и мускули. Што е повеќе од една третина од нашите протеини се колагените.

Препорачана употреба:Испијте капаче (25ml) чисто илиизмешано со вода пред тренинг.Нутритивнифактина 25мл: Хидрализиран колаген
1100mg -Природен колаген тип-II 20mg- манган 0,2mg 10%- Селен 16,5 μg 30% – витамин Б5; Д-пантотенска киселина 6mg 100% – витамин Б6;
пиридоксин 1,4 mg 100% – Витамин Ц; Л-аскорбинска киселина 48 mg 60% – Витамин Д3: холекалиферол 10 µg 200%- цинк 10 mg 100% *NRV:
Дневен референтен внес за витамини и минерали за возрасни.Состав : Состав: прочистена вода, хидролизиран колаген, регулаторна киселост
(монохидрат на лимонска киселина), L-аскорбинска киселина, цинк глуконат, арома , мајчин Collgaen тип II, калциум Д-пантотенат, конзерванс
(сорбинска киселина), засладувачи (ацесулфам). , сукралоза) холекалциферол 100 000 I.U./g, пиридоксин хидрохлорид, манган сулфат, натриум
селенит, боја

Дополнителни информации

Вкус

Cherry, Mango Maracuja, Apricot Pineapple

Main Menu