Blade Isolate 30gr. - NoLimit.mk

Blade Isolate 30gr.

Нема на залиха

  • 98% протеински изолат од сурутка
  • 5500mg BCAA во секоја порција
  • Лешно мешање
  • Одличен вкус
Катеорија:

BLADE ISOLATE е еден од најчистите протеини од сурутка достапни на пазарот за спортска исхрана. Секоја порција содржи 26g  100%  протеински изолат од сурутка, 5,5 грам BCAA вклучувајќи  и 2,5 грама Л-леуцин,  кој најбрзо се исцрпува за време на интензивен тренинг. BLADE ISOLATE  не содржи никакви состојки кои содржат глутен и има помалку од 1g шеќер и маснотии по порција. Идеално е за секој да го намали внесот на маснотии и шеќер во исхраната доколку калкулираат калории.

Препорачана употреба: Измешајте 1 мерица (30g) во 250ml вода. Може да се зема во кое било време, пред или после тренинг, дење или ноќе

Additional information

Вкус

Cookies and Cream, Chocolate, Strawberry

Main Menu

Blade Isolate 30gr.