Blade Isolate 2000gr. - NoLimit.mk

Blade Isolate 2000gr.

3,490 ден4,200 ден (-17%)

На залиха

  • 98% протеински изолат од сурутка
  • 5500mg BCAA во секоја порција
  • Лешно мешање
  • Одличен вкус
Катеорија:

BLADE ISOLATE е еден од најчистите протеини од сурутка достапни на пазарот за спортска исхрана. Секоја порција содржи 26g  100%  протеински изолат од сурутка, 5,5 грам BCAA вклучувајќи  и 2,5 грама Л-леуцин,  кој најбрзо се исцрпува за време на интензивен тренинг. BLADE ISOLATE  не содржи никакви состојки кои содржат глутен и има помалку од 1g шеќер и маснотии по порција. Идеално е за секој да го намали внесот на маснотии и шеќер во исхраната доколку калкулираат калории.

Препорачана употреба: Измешајте 1 мерица (30g) во 250ml вода. Може да се зема во кое било време, пред или после тренинг, дење или ноќе

Additional information

Вкус

Cookies and Cream I Chocolate I Vanilla I Strawberry I Banana Split I Chocolate Peanut Butter I Coconut Ice Cream

Main Menu

Blade Isolate 2000gr.

3,490 ден4,200 ден (-17%)

Додади во кошничка