100 Whey Shredded 2000gr 80 servings

2,790 ден3,390 ден (-18%)

На залиха

  • 25gr serving with 19g high-quality Volactive®protein

  • 5700mg Bcaa & 4500mg Glutamine per serving
  • No added sugar

  • Incredibly addictive taste

  • Added Digezyme®

  • Suitable for every type of use

Катеорија:

100 Whey Shredded – 2000 g – додаток во исхраната

100 Whey Shredded е протеински пијалок во прав со вкус на колачи со засладувачи за поддршка на високо протеинска диета. Постојат научни докази дека комбинацијата на интензивно физичко вежбање и зголемен внес на протеини ќе придонесе за раст и одржување на мускулната маса и за одржување на нормални коски*. Покрај тоа што работиме само со висококвалитетни производители на суровини, ги тестиравме нашите протеини преку ригорозни анализи, што резултира во производ кој исто така има одличен вкус. Производот е збогатен и со DigeZyme®, дигестивни ензими (DigeZyme® е регистриран заштитен знак на Sabinsa Europe GmbH).

*Овие здравствени тврдења се одобрени од Европскиот орган за безбедност на храна (ЕФСА) и Европската комисија (ЕК).

Рок на употреба: означено на пакувањето. Не изложувајте производот на директна сончева светлина или топлина подолг период. Чувајте го затворен на температура помеѓу 6 и 26°C. Релативната влажност треба да биде под 65%.

Внимание: Чувајте надвор од дофат на деца. Производот не служи како замена за разновидна исхрана. Употребувајте го како дополнување на урамнотежената исхрана. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза.

Информации за алергени: Произведено во погон во кој се процесираат млеко, јајца, глутен, соја кикирики, јаткасто овошје, риба и ракови.

Формулирано и произведено за:

Samurai Shadow Supplements

Произведено во ЕУ.

Препорачана  употреба и начин на складирање: Додадете една порција (30 g – 1 дозер) во 250 ml вода или млеко со намалена масленост. Земете две порции дневно, во деновите кога имате тренинг. Првата порција земете ја после тренинг и земете дополнителна порција помеѓу оброци.

Нутритивни фактиСервирање: 25 g  Вкупно сервирања во пакувањето: 1 / 80
  Во 100 g Во 25 g %ПДВ*
Енергија 1587 kJ / 378 kcal 415 kJ / 99 kcal 5 %
Масти 6,7 g 1,7 g 2 %
   Од кои заситени 2,2 g 0,5 g 3 %
Јаглехидрати 5,0 g 1,2 g 0,5 %
   Од кои шеќери 3,9 g 1 g 1 %
Протеини 76 g 19 g 38 %
Сол 0,95 g 0,25 g 4 %
*%ПДВ – % од препорачан дневен внес за просечни возрасни лица (8400 kJ / 2000 kcal).
Количество Во 100 g Во 25 g
Л-таурин 500 mg 125 mg
Дигестивни ензими (DigeZyme®) 100 mg 25 mg
Аминокиселински профил во 100 g протеин
Есенцијални аминокиселини Условноесенцијални аминокиселини Неесенцијални аминокиселини
Леуцин** Глутамична киселина Аспартамска киселина
Лизин Пролин Аланин
Треонин Тирозин Серин
Изолеуцин** Цистин глицин
Валин** Аргинин
Фенилаланин
Метионин
Хистидин
Триптофан
Вкупно: 47,5 g 30,5 g 22,0 g
**Вкупно аминокиселини со разгранет ланец: 22,9 g

 

Состојки: 100 Whey Shredded мешавинa (протеински концентрат од сурутка добиен со процес на микрофилтрација со вкрстен проток [од млеко, инстантизиран со сончогледов лецитин], протеински изолат од сурутка добиен со процес на микрофилтрација со вкрстен проток [од млеко, инстантизиран со сончогледов лецитин]), вкусови (ванила, крем), натриум хлорид, Л-таурин, засладувачи (ацесулфам К, сукралоза), згуснувач (ксантанова гума), ензимски комплекс DigeZyme® (алфа амилаза, неутрална протеаза, целулаза, лактаза, липаза).

Нутритивни фактиСервирање: 25 g  Вкупно сервирања во пакувањето: 1 / 80
  Во 100 g Во 25 g %ПДВ*
Енергија 1651 kJ / 393 kcal 422 kJ / 101 kcal 5 %
Масти 6,7 g 1,7 g 2 %
   Од кои заситени 2,1 g 0,5 g 3 %
Јаглехидрати 4,7 g 1,2 g 0,5 %
   Од кои шеќери 4,0 g 1 g 1 %
Протеини 76 g 19 g 38 %
Сол 0,95 g 0,25 g 4 %
*%ПДВ – % од препорачан дневен внес за просечни возрасни лица (8400 kJ / 2000 kcal).
Количество Во 100 g Во 25 g
Л-таурин 500 mg 125 mg
Дигестивни ензими (DigeZyme®) 100 mg 25 mg
Аминокиселински профил во 100 g протеин
Есенцијални аминокиселини Условноесенцијални аминокиселини Неесенцијални аминокиселини
Леуцин** Глутамична киселина Аспартамска киселина
Лизин Пролин Аланин
Треонин Тирозин Серин
Изолеуцин** Цистин глицин
Валин** Аргинин
Фенилаланин
Метионин
Хистидин
Триптофан
Вкупно: 47,5 g 30,5 g 22,0 g
**Вкупно аминокиселини со разгранет ланец: 22,9 g

 

Состојки: 100 Whey Shredded мешавинa (протеински концентрат од сурутка добиен со процес на микрофилтрација со вкрстен проток [од млеко, инстантизиран со сончогледов лецитин], протеински изолат од сурутка добиен со процес на микрофилтрација со вкрстен проток [од млеко, инстантизиран со сончогледов лецитин]), вкусови (шумско овошје, ванила крем), натриум хлорид, боја (цвекло црвена), Л-таурин, засладувачи (ацесулфам К, сукралоза), згуснувач (ксантанова гума), ензимски комплекс DigeZyme® (алфа амилаза, неутрална протеаза, целулаза, лактаза, липаза).

Дополнителни информации

Вкус

French Vanilla, Wild Berry, Double Chocolate

Main Menu

100 Whey Shredded 2000gr 80 servings

2,790 ден3,390 ден (-18%)

Додади во кошничка