Pure Iso Whey 2kg.

3,590 ден

  • МАЛКУ МАСНОТИИ
  • НИСКО НИВО НА ЈАГЛЕХИДРАТИ
  • ЛЕСНО ВАРЕЊЕ
  • ЈА ЗГОЛЕМУВА СИЛАТА
Clear
SKU: N/A Категории: ,

Pure ISO Whey од Yava Labs е изолат на протеин од сурутка со висококвалитетна концентрација на протеини. Супериорната формула за изолат на протеин од сурутка е дизајнирана да го подобри градењето мускулна маса, да го подобри времето на закрепнување и да ги оптимизира атлетските перформанси. Протеинскиот додаток овозможува брзо снабдување со амино киселини во циркулација поради неговото брзо разградување и апсорпција. Висококвалитетниот производ е исто така сертифициран со ISO и без наркотици, што го прави погоден за човечка исхрана. Производот е корисен после тренинг и други енергични активности на телото. Денес, Whey PURE ISO се издвојува како еден од најпродаваните протеински прашоци поради неговите уникатни и моментални ефекти врз телото за враќање на изгубената енергија. Потрошувачката на Pure ISO е возбудливо искуство бидејќи производот е произведен во различни вкусови, вклучително и ванила, јагода, малина, кафе и чоколадо, за да одговараат на различниот избор на клиентите.

Секое пакување од 2 килограми Pure ISO содржи 25 грама протеини, 2,5 грама амино киселини со разгранет ланец (BCAA) одговорни за градење и обновување на чистата мускулна маса и 2,6 грама леуцин, кој е одговорен за зајакнување на скелетните мускули и маса. Секое пакување е доволно дарежливо за да обезбеди 66 порции, секоја од 30 грама (1 топка).
Pure ISO е направен од природни состојки, вклучувајќи изолат од протеин од сурутка (од млеко), вкус, емулгатор на карбоксиметилцелулоза, лецитин од сончоглед, згуснувач на гуарска гума, ксантанска гума, сол и сукралоза и засладувачи на ацесулфам К. Pure ISO може да содржи и траги од глутен, јајца, сусам, јаткасти плодови и целер.
Pure ISO најдобро се користи како дел од добро балансирана исхрана и не треба да се користи како замена за разновидна и урамнотежена исхрана.

Препорачана употреба: Додадете 1 топка Pure ISO на 6-12 oz ладна вода, млеко или друг пијалок или измешајте. Темелно измешајте и земете веднаш. Сепак, индивидуалните потреби за исхрана варираат во зависност од телесната тежина, полот и нивото на тренинг/вежбање. Сепак, не треба да ја надминувате препорачаната дневна доза.

Предупредување: Pure ISO е наменет само за употреба од здрави возрасни лица и НЕ СМЕЕ да се јаде во случај на алергија (преосетливост) на некоја од состојките на производот. Бремените мајки и мајките кои дојат секогаш треба да се консултираат со лекар пред да го користат овој или кој било друг додаток во исхраната.

Дополнителни информации

Вкус

Vanilla, Chocolate, Cookies

Main Menu