Blade Protein Concentrate 1000gr. - NoLimit.mk

Blade Protein Concentrate 1000gr.

1,290 ден1,550 ден (-17%)

На залиха

  • 87% протеински концентрат од сурутка
  • 4100mg BCAA во секоја порција
  • Лесно мешање
  • Одличен вкус
  • Без додадени шеќери
Катеорија:

BLADE PROTEIN CONCENTRATE е додаток во исхраната со врвни протеини, идеален протеин за почетници , содржи 87% високо квалитетен протеин. Ултра филтриран  протеински концентрат од сурутка (WPC) кои што обезбедува 21g протеин во секоја порција. Содржи голема количина на BCAA и L-глутаминска киселина. BCAA (L-леуцин, L-изолеуцин, L-валин) и L-глутаминска киселина се највредни и најупотребувани аминокиселини во исхраната на интензивна обука на спортисти.

Препорачана употреба: Измешајте 1 мерица (30g) во 250ml вода. Може да се зема во кое било време, пред или после тренинг, дење или ноќе

 

Additional information

Вкус

Cookies and Cream I Chocolate I Vanilla I Strawberry Vanilla I Lemon Cheesecake I Coconut Ice Cream I Chocolate Hazelnut I Banana Split I Peanut Butter Chocolate I

Main Menu

Blade Protein Concentrate 1000gr.

1,290 ден1,550 ден (-17%)

Додади во кошничка