Gold Whey Protein Isolate 2280gr

4,490 ден

На залиха

  • Протеинот придонесува за раст на мускулната маса
  • Протеинот придонесува за одржување на мускулната маса
  • Лесно мешање
  • Ниска содржина на масти и јаглени хидрати
Категории: ,

Amix ™ Gold Whey Protein Isolate е врвен протеински изолат од сурутка , кој обезбедува висока биолошка вредност. Овој висококвалитетен производ е брзо сварлив во организмот и дава неспоредлив состав на аминокиселини кои доаѓа природно со протеин од сурутка, вклучувајќи ја и највисоката концентрација на БЦАА, како и други есенцијални аминокиселини.

Нутритивни факти

Доза: 30 g (1 мерица)

Дози во пакување 76

 

Во доза: 30 g:

на 100 g:

Енергетска вредност:

447 kJ / 107 kcal

1 490 kJ / 356 kcal

 Масти

0,1g

0,4g

   Заситени масти

0,04g

0,1g

Јаглехидрати

0,03g

0,1g

    Шеќери

0,03g

0,1g

Влакна

0,1g

0,2g

Протеин

27g

90g

Сол

0,39g

1,31g

Препорачана доза: Измешајте 1 лажичка (1 лажичка = 30 g) Amix ™ Gold Whey Protein Isolate со 300 ml ладна вода. Користете блендер или рачен шејкер, мешајте 30 секунди. Земете 1-3 порции дневно помеѓу оброци, во зависност од дневната потреба од протеин. Вклучена е и мерица за сервирање, но може да падне на дното за време на испораката.

Предупредување за алерген: Може да содржи траги од јајца, глутен, школки, ореви од дрвја и кикирики поради производствени методи.

Предупредување: Не користете го овој производ ако сте бремени или доите. Производот не е наменет за деца. Чувајте го подалеку од деца. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза! Да се чува на температура не поголема од 25 ° C на ладно и суво место, подалеку од сончева светлина. Производот не треба да се користи како замена за разновидна исхрана. Производителот не е одговорен за каква било штета предизвикана од неправилна употреба или складирање.

 

Дополнителни информации

Вкус

Banana, Chocolate, Choco Peanut Butter, Vanilla

Main Menu

Gold Whey Protein Isolate 2280gr