Azgard Whey Isolate 2270g

4,390 ден

На залиха

 • Azgard Whey Isolate обезбедува дури 28 g чист прочистен протеин по порција
 • Додадени BCAA, глутамин и дигестивни ензими DigeZyme
 • Без аспартам, лактоза и шеќер!
Категории: ,

100% Azgard Nutrition Isolate е најбрзо апсорбираниот протеински изолат од сурутка и најчист постоечки протеин од сурутка!

Нашата висококвалитетна премиум формула содржи речиси нула шеќер и маснотии по оброк, а она што ја прави Azgard Whey Isolate еден од лидерите во Европа е тоа што со изолацијата на протеинот вашиот мускул ќе добие дури 28 g најчист протеин по оброк!

Протеините придонесуваат за раст и одржување на мускулната маса, а додадените BCAA 2: 1: 1 амино киселини и глутамин ги зголемуваат перформансите на телото при тренинзи со висок интензитет. Поволното дејство се постигнува со дневен внес на 3 g креатин.

Зошто Azgard 100% Whey Isolate?

 • 28 g чист изолат од сурутка
 • 7,2 g BCAA
 • 5 g глутамин
 • Без шеќер
 • Без лактоза
 • Без аспартам
 • Без глутен
 • DigeZyme® *

* Придобивките од DigeZyme® дигестивните ензимски комплекси:

Амилаза: Ги разградува јаглехидратите како скроб, гликоген и полисахариди во помали единици (на пр. едноставни шеќери)
Целулаза: Разградува целулоза и хитин. Помага во ослободувањето на хранливите материи и во овошјето и во зеленчукот.
Липаза: Ги разградува липидите, го подобрува искористувањето на мастите и ја поддржува здравата функција на жолчното кесе
Протеаза: Ги разградува протеините и пептидите, ја поддржува имунолошката функција
Лактаза: ја разградува лактозата (млечниот шеќер) и е корисна за нетолеранција на лактоза

Препорачана доза:Измешајте 1 мерица (32 g.) со 200-300 мл. обезмастено млеко или вода. Земете 1-2дози дневно, во зависност од Вашата потреба за протеини.

Нутритивни вредности: во 32гр. /во100гр. Енергетска вредонст 120kcal/ 375 kcal;Масти 0,42гр./ 1,3гр.;Заситенимасти 0,19гр / 0,6гр; Јаглехидрати 0,64гр./ 2гр; Шеќери 0,16гр./ 0,5гр;Влакна 0,51гр/1,6гр; Протеини 28гр./ 88гр.;Сол 0,59гр./ 1,84гр;DigeZyme® ензимскикомплекс 53мг. /166мг;Lactase enzyme 16мг./50мг.

Состав: Протеински изолат од сурутка (од млеко, емулгатор: лецитин од сончоглед), малтодекстрин, какао во прав со малку маснотии, сол, згуснувач (ксантанска гума), ароми,
емулгатор (соја лецитин), регулатор на киселост (лимонска киселина), DigeZyme®, засладувач (сукралоза) , бета-галактозидаза. DigeZyme® е регистриран заштитен знак на Sabinsa Europe GmbH.

Дополнителни информации

Вкус

Dark Chocolate, Cookies and Cream

Main Menu