Complete Plant Protein 22 serv.

2,190 ден

На залиха

  • КОМПЛЕТЕН ПРОФИЛ НА ПРОТЕИНИ И АМИНО КИСЕЛИНИ
  •  5 РАСТИТЕЛНИ ИЗВОРИ
  • ЛЕСНО СЕ МЕША
  • БЕЗ СОЈА ИЛИ МЛЕЧНИ СОСТОЈКИ
  • БЕЗ ГЛУТЕН
Категории: ,

Вкусен и кремаст растителен протеин* со комплетен профил на аминокиселини. Dymatize Complete Plant Protein™ е протеински прав без лактоза, ориентиран кон перформанси, кој е дизајниран да ги поддржува вашите мускули и да му помогне на вашето тело да се опорави со висококвалитетни растителни протеини : грашок, ориз, семки од тиква и наут.

Препорачана употреба: 1-2 порции дневно. Користете по тренинг или во било кое време кога имате  потреба од квалитетен протеински пијалак. Инструкции за мешање (1 порција): додадете околу 2 дозери, (пакувањето содржи дозер) во 300 ml (10 oz) вода и добро измешајте

Creamy Chocolate 

Нутритивни информации во 100g 41 g = 1 порција = 2  дозери : Енергија kJ (kcal) 1575 (373) 645 (153) ;Масти 7,1 g 2,9 g Од кои заситени 2,6 g 1,1 g ; Јаглехидрати 10 g 4,1 g ;Од кои  шеќери 0,3 g 0,1 g;Протеини 64 g 26 g;Сол 2,4 g 0,99 g. Состојки: протеин од грашок (58%), протеин од ориз (21%), арома, какао во прав со намалена масленост (6%), згуснувачи (гуар гума, гума арабика, ксантан гума), морска сол, протеин од семки од тиква (1%), кокосово масло, протеин од наут (0,5%), малтодекстрин, засладувачи (сукралоза, стевиол гликозиди од стевија), агенс  против згрутчување (силициум диоксид).Може да содржи: јајца, соја, млеко

Smooth Vanilla

Нутритивни информации во 100g38 g = 1 порција = 2 дозери : Енергија kJ (kcal) 1616 (383) 614 (145) ;Масти 7,6 g 2,9 g ;Од кои заситени 3,0 g 1,1 g ;Јаглехидрати 8,3 g 3,2 g;Од кои шеќери 0,2 g 0,1 g Протеини 69 g 26 g;Сол 2,2 g 0,83 g. Состојки: протеин од грашок (63%), протеин од ориз (24%), арома, згуснувачи (гуар гума, гума арабика,ксантан гума), кокосово масло, протеин од семки од тиква (1%), протеин од наут (1%), морска сол, малтодекстрин, засладувачи (сукралоза, стевиол гликозиди од стевија), агенс против згрутчување (силициум диоксид).Може да содржи: јајца, соја, млеко.

Дополнителни информации

Вкус

Smooth Vanilla, Creamy Chocolate

Main Menu

Complete Plant Protein 22 serv.