IsoHD 90 CFM Protein 500gr white chocolate

1,290 ден

На залиха

  • Протеинот придонесува за раст на мускулната маса
  • Протеинот придонесува за одржување на мускулната маса
  • Со LactoSpore™ пробиотици
  • Со PepForm™ Triple-Matrix и  AminoGen® ензими
  • Одлична растворливост
  • Без аспартам
Категории: ,

IsoHD® 90 CFM Protein е нов одличен протеински додаток во исхраната дизајниран и развиен од Amix®. Содржи инстантзиран CFM® протеински изолат од сурутка со протеински фракции. Овој 100% протеин од сурутка е дополнително поддржан од високи дози на Л-Глутамин,PepForm™ Triple-Matrix, AminoGen® ензими и  LactoSpore™ пробиотици.

Состојки: инстант CFM® протеински изолат  од сурутка/од млеко /со протеински фракции (Бета-Лактоглобулин, Алфа-Лактоглобулин, Серумски Албумин, Имуноглобулин, Гликомакропептид, Лактоферин, Лактопероксидаза), инстантзиран протеински изолат од сурутка /од млеко /, л-глаута,   какао во прав (само во вкусови на чоколадо), PepForm ™ Triple-Matrix (пептиди PepForm®-L-Leucine [пептиди од сурутка /од млеко /, пептиди L-леуцин, L-леуцин], пептиди PepForm®-BCAA [пептиди од сурутка /од млеко /, Пептиди БЦАА, Л-леуцин, Л-изолеуцин, Л-валин], пептиди Пеп-Форм®-Триптофан [пептиди од сурутка /од млеко /, Л-Триптофан пептиди, Л-Триптофан]); арома, боја: куркумин (само за вкус на млечна ванила); стабилизатор:  гуар гума,  емулгатор: соја лецитин; натриум хлорид, Патентирана мешавина на протеаза AminoGen® (малтодекстрин, протеаза), засладувачи: сукралоза и ацесулфам К; LactoSpore ™ (Bacillus coagulans, малтодекстрин).

Предупредување за алерген: Може да содржи траги од млеко, јајца, соја, глутен, школки, ореви и кикирики.

Предупредување: Не користете го овој производ ако сте бремени или доите. Производот не е наменет за деца. Чувајте го подалеку од деца. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза! Да се чува на температура не поголема од 25 ° C на ладно и суво место, подалеку од сончева светлина. Производот не треба да се користи како замена за разновидна исхрана. Производителот не е одговорен за каква било штета предизвикана од неправилна употреба или складирање.

 

Дополнителни информации

Вкус

Double Dutch Chocolate, Double White Chocolate, Milk Vanilla

Main Menu

IsoHD 90 CFM Protein 500gr white chocolate