Davis T-Shirt – Black

1,690 ден

  • Slim fit
  • Висококвалитетни ткаенини
  • Растеглива
  • Раглан ракави
  • Отпечатено лого
Clear
SKU: N/A Категории: ,

Без разлика дали одите во теретана или во лежерна пригода, маичката Дејвис е секогаш соодветна за носење. Оваа тенка маичка се чувствува лесно и се вклопува како ракавица благодарение на совршената мешавина на висококвалитетен памук и еластин. Овој спој на ткаенини гарантира дека маичката е еластична. Раглан ракавите овозможуваат поголема слобода на движење на рацете и рамената. Елегантното лого на Gorilla Wear на градите додава кул изглед. Дејвис маичката гарантирано ќе стане една од омилените маички во вашиот плакар.

Материјал: 95% памук, 15% еластин.

Дополнителни информации

Големина

L, XL, XXL, М

Main Menu