Smart Tights – Black

2,290 ден

На залиха

  • Нелизгачки џебови од двете страни
  • Носете го под шорцевите за вежбање / борба
  • Логото на Спартан
  • Врвци за затегнување

За да постигнете резултати во теретана или во ринг не е важно само да тренирате напорно, туку и да тренирате паметно. Носењето на овие „паметни хеланки“ ќе биде многу добра почетна точка. Зошто овие хеланки се нарекуваат паметни? Бидејќи, како ниеден друг еднаков производ, „Паметните хеланки“ имаат нелизгачки џебови од двете страни. Носете „паметни хеланки“ под вашите кик-бокс-шорцеви или шорцеви за вежбање за да бидете сигурни дека работите се на безбедно додека вежбате. Следете ги вашите резултати во живо преку вашиот паметен телефон. Гумичките на двете страни на џебовите избегнуваат да го изгубите телефонот. Но, има повеќе карактеристики за тоа зошто овие хеланки го прават вашиот секојдневен тренинг попаметен. Дизајнирани за секаков вид на изведба, овие хеланки ви даваат максимална поддршка заради својата технологија на двојна компресија. Оваа технологија е корисна за да ја одржувате циркулацијата на крвта висока и нуди голема заштита на вашите мускули.

Боја: Црна
Состав: 85% полиестер, 15% еластин.

Main Menu

Smart Tights - Black