GASPARI NUTRITION Myofusion Advanced – 1814g – Vanilla

2,790 ден3,390 ден (-18%)

Нема на залиха

  • MyoFusion – напреден протеин
  • Одличен вкус
  • За градба на мускулна маса
  • Поддршка на енергетскиот метаболизам
  • Поддршка на мускулното заздравување
Катеорија:

MyoFusion – напреден протеин

Одличен вкус

За градба на мускулна маса1

Поддршка на енергетскиот метаболизам2

Поддршка на мускулното заздравување3

 

напреден: да се биде над другите во развојот или идеите

 

Извршниот директор Рич Гаспари го создаде MyoFusion Advanced Protein со една цел: да ја создаде најчистата и највкусната протеинска формула со користење само на најквалитетните суровини. MyoFusion е вистински протеин за вистински резултати.

 

ФАКТИ

25 g протеин

Одличен вкус

Мулти-фазен протеински комплекс

Содржи 5300 mg аминокиселини со разгранет ланец

 

Типичен аминокиселински состав во сервирање

Есенцијални аминокиселини

Леуцин* 2500 mg Триптофан 400 mg Треонин 1700 mg
Изолеуцин* 1400 mg Метионин 500 mg Лизин 2200 mg
Валин* 1400 mg Фенилаланин 800 mg Хистидин 500 mg

*Аминокиселини со разгранет ланец

1Протеините учествуваат во растот и одржувањето на мускулната маса

2Калциумот учествува во нормалниот енергетски метаболизам

3Јаглехидратите учествуваат во заздравувањето на нормалната мускулна функција по интензивни долготрајни физички вежби  кои водат до истоштеност и намалување на гликогенот складиран во мускулите. За да се обезбеди таквата корист од јаглехидрати, потребно е да се внесат 4 g/kg телесна маса во првите 6 часа по интензивна физичка активност.

Нутритивни информации

Сервирање: 1 дозер (35 g); вкупно дози во пакувањето: 52

 

  Во 100 g %ПДВ Во 35 g сервирање %ПДВ
Енергија 1697 kJ / 402 kcal 20 594 kJ / 141 kcal 7
Масти 7,4 g 11 2,6 g 4
   Од кои заситени 3,7 g 19 1,3 g 7
Јаглехидрати 12,8 g 5 4,5 g 2
   Од кои шеќери 6,2 g 7 2,2 g 3
Влакна 1,9 g 0,6 g
Протеин 70 g 140 25 g 50
Сол 0,7 g 12 0,2 g 3
Калциум 570 mg 71 200 mg 25

 

*% од референтна вредност.

 

СОСТАВ: мешавина на протеини [протеински концентрат од сурутка (млеко), млечен протеински концентрат, протеински изолат од сурутка (млеко), мицеларен казеин (млеко), хидролизиран протеински изолат од сурутка (млеко)], малтодекстрин, какао во прав со намалена масленост, сончогледово масло во прав [високо олеинско сончогледово масло, модифициран скроб, агенс против згрутчување (силика)], вкусови, згуснувач (карбоксиметил целулоза), емулгатор (соја лецитин), сол, засладувач (сукралоза), триглицериди со среден ланец (триглицериди со среден ланец, млечен протеин, дикалиум фосфат, триликациум фосфат).

За алергени погледнете во состојките со задебелени букви.

ЗАБЕЛЕШКА:  Производот не треба да се користи како замена за разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза.

Чувајте надвор од дофат на деца. Складирајте на ладно и суво место.

ПРЕПОРАЧАНА Употреба: Измешајте 1 дозер со 200 ml ладна вода, обезмастено млеко или друг пијалак по ваш вкус во шејкер, чаша или блендер. Користете меѓу оброци и пред и по тренинг.

 

Рок на употреба и сериски број: означено на пакувањето.

 

КАКО ДА ГО УПОТРЕБУВАТЕ

ШЕЈКЕР МЕШАЊЕ БЛЕНДЕР
Додадете 1 дозер MyoFusion + 200 ml течност во шејкер, затворете го капакот и мешајте 20-30 секунди. Додадете 1 дозер MyoFusion + 200 ml течност, и мешајте 20-30 секунди или додека прашокот целосно не се растопи. Додадете 1 дозер MyoFusion + 200 ml течност во блендер и мешајте. Додадете 1-2 коцки мраз за леден напиток.

 

ЗА

МАЖИ ЖЕНИ
50 g протеин 25 г протеин

КОГА ДА ГО УПОТРЕБУВАТЕ

ПРЕД ПО ВО БИЛО КОЕ ВРЕМЕ
Пред тренинг MyoFusion е протеински шејк со одличен вкус и аминокиселини со одложено дејство на ослободување. Пo тренинг MyoFusion е мултифазен протеински комплекс кој веднаш започнува да го поддржува растот на мускулите1, а јаглехидратите учествуваат во мускулното заздравување. Користете го MyoFusion меѓу оброци, со оброк или во било кој период од денот кога сакатевкусно протеинско задоволство.

Main Menu

GASPARI NUTRITION Myofusion Advanced – 1814g – Vanilla

2,790 ден3,390 ден (-18%)