Monster Beef 1 kg

1,890 ден

На залиха

– Навремена испорака на сите потребни аминокиселини

– Совршена растворливост

– Лесно да се вари

– Одлична хранлива вредности

– Ниска содржина на масти и јаглехидрати

– Висока содржина на сите важни минерал

Категории: , Ознака

Amix Monster Beef Protein е производ формиран од 90% ензимски хидролизиран говедски албумин кој се смета за еден од најквалитетните извори на протеин на пазарот и содржи многу подобар анаболен профил на амино киселини од било кој друг извор на протеини. Ензимската хидролиза значително го скратува времето потребно за варење на протеините и затоа неговата функција е исполнета речиси без никакво временско доцнење.

Amix Monster Beef Protein е збогатен со креатин монохидрат со што се зголемува енергетскиот потенцијал, се забрзува опоравување на мускулите и придонесува за мускулен раст. Amix Monster Beef понатаму содржи азотен комплекс (Nitro Shot Complex), составен од супстанции од кои ќе ви се загрее крвта со цел да се обезбеди побрзо снабдување на главните мускулни влакна со хранливи материи. Производот дополнително содржи фосфо Матрица која гарантира обезбедување на сите потребни минерали, кои се многу важни за организмот на спортистот.

Препорачана доза: Измешајте 1 лажица Amix TM Beef Monster Protein со 200-300 мл ладна вода или ниско маслено млеко. Употребете
блендер или рачно изматете максимум 30 секунди.

Нутритивни факти во 33 gr.:

Енерgrетска вредност 533,2 kJ / 125,6 kcal,

Mасти: < 0,4gr,

Заситени масти: <0,1 gr,

Јаглехидрати < 0,6 gr,

Шеќери <0,1 gr,

Протеини: 29,7 gr,

Сол < 0,5 gr,

Калциум 46 мgr (6%*),

Kалиум 120 мgr(6%*),

Фосфор 80,5 мgr (11,5%*).

Количина во 100 gr.

Креатин монохидрат 7600 мgr,

AmiX TM Nitro Shot Complex 2125 мg,

CarnoSyn®)Amix TM PhosphoMatrix 1200 мg,

TM L-Tryptophan 225 мg.

Дневните вредности изразени во проценти се засноваат на дневен внес од 2000 калории. Вашите дневни вредности можеби се повисоки или пониски, зависно од потребните калории.

Состојки во 100 г.: Хидролизиран говедски протеински изолат, креатин монохидрат 7600 мг., какао прав (само во вкусот на чоколадо), Л Аргинин
хидрохлорид 1000 мг, дикалциум фосфат, аргинин алфа кетоглутерат 600 мг, стабилизатори: колаген хидролизат, ксантан и гуар гума, арома, л- триптофан 225 мг., дикалциум фосфат, динатриум фосфат, бета аланин Carnosyn 300мг, соја лецитин, боја: (јагода и бананавкус, шумско овошје вкус – екстракт од цвекло), засладувачи: сукралоза Splenda и ацесулфам К.

Рок на употреба: втиснат на пакувањето. Треба да се чува на температура, не повисока од 25 степени, на суво, ладно место, да не биде изложено на сончева светлина. Предупредување: Не го користете производот, ако сте бремени или доилки! Производот не е наменет за деца. Држете го подалеку од дофат на деца! Не го користете над препорачаната дневна доза! Производот не може да замени разновидна балансирана исхрана, ниту пак здрав начин на живот. Предупредување за алергии: Овој производ содржи млеко, јајца, соја и школки. Овој производ е процесиран со машини кои процесираат производи што содржат млеко, јајца, соја, школки, јаткасти производи и кикирики.

 

 

 

Дополнителни информации

Вкус

Strawberry and Banana, Chocolate

Main Menu