L-Glutamine Powder 300gr.

990 ден

На залиха

  • МУСКУЛНО ГРАДЕЊЕ
  • ГО ПРОМОВИРА ЗДРАВЈЕТО НА ЦРЕВАТА
  • ГО ЗАЈАКНУВА ИМУНИОТ СИСТЕМ
  • БРЗО АПОРБИРАНИ
Категории: ,

Глутамин во прав од Yava Labs е чиста амино киселина која се зема главно како додаток во исхраната за зајакнување на имунолошкиот систем и подобрување на здравјето на цревата. За најефективни резултати ориентирани кон перформансите, го набавуваме нашиот L глутамин по опширно тестирање на примерокот. Ова неверојатно ефикасно соединение на глутамин е витална амино киселина, градежен блок на протеин неопходен за бодибилдерите и другите спортисти. Енергични тренинзи и тешки тренинзи може да резултираат со тоа вашето тело да бара повеќе глутамин од она што може да го произведе за максимално здравје, а нашите додатоци на глутамин ни се корисни за да ги задоволат потребите на телото. Исто така, помага во унапредување на здравјето на цревата со зголемување на активноста на имуните клетки во цревата, спречување на инфекции и воспаление и смирување на цревното ткиво. Л-глутаминот, исто така, помага за одржување на здравјето на цревата со заштита на мукозните мембрани на хранопроводникот и цревата. За време на варењето, мукозната мембрана спречува бактериска инфилтрација. Неопходен е и за функцијата на имунолошкиот систем поради неговото значење во улогата на белите крвни зрнца. Дополнително, прашокот за глутамин од Yava Labs го промовира растот на мускулите и синтезата на протеините и покажува антиинфламаторни ефекти. Нашиот глутамински прав се произведува со модерна технологија која обезбедува одржување на неговите функции.

Контејнер од 300 грама нуди 30 порции, секоја по 10 грама. Лажичка од 10 g глутамин во прав од Yava Labs содржи 10 g L-глутамин. Може да се најдат можни ненамерни количини на глутен, јајца, сусам, јаткасти плодови, целер и сулфити.

Препорачана употреба: Земете една топка од нашиот додаток на глутамин во прав и измешајте со 200 ml вода. Консумирајте веднаш по подготовката. Додатокот може да се зема пред, во текот и после тренинг.

Предупредување: Производот не треба да се зема за време на бременост и доење без консултација со лекар. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и урамнотежена исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот.

Складирање: Да се чува во добро затворен, оригинален сад, на собна температура, заштитен од светлина. Се чува вон дофат на деца.

Main Menu

L-Glutamine Powder 300gr.