Glutamine Micro Powder Drink – 360gr. – Kiwi Melon

990 ден

На залиха

Освежителен и вкусен пијалок со Kyowa Quality® L-Glutamine. Глутаминот е најзастапената аминокиселина во телото. БЕЗ АСПАРТАМ!

Препорачана доза: Препорачана дневна доза: 6 g (1 мерица).Препорачана употреба: Земете 3 g (½ мерица) прибл. 30-60 минути пред тренинг и 3 g (½ мерица) веднаш после тренинг или пред спиење. ½ мерица (3 g) се меша со 100-200 ml вода. Земете 6 g дневно.

Просечни вредности по порција (1 лажичка) : Л- Глутамин 5000 mg

Состав: Kyowa Quality® Lглутамин, регулатори на киселост: лимонска киселина и јаболкова киселина; арома, екстракт од цвекло; засладувачи: сукралоза и ацесулфам-К; средство против стврднување: силициум диоксид; емулгатор: соја лецитин.

Предупредување за алерген: Може да содржи траги од млеко, јајца, глутен, риба, јаткасти плодови, кикирики и школки (ракови и мекотели).

Предупредување: Не користете го овој производ ако сте бремени или доите. Производот не е наменет за деца. Да се чува подалеку од деца. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза! Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна исхрана. Конзумирањето на овој додаток на храна треба да се консултирате со вашиот лекар. Да се чува на температура не поголема од 25°C на ладно и суво место подалеку од сончева светлина. Производителот не е одговорен за каква било штета предизвикана од неправилна употреба или складирање.

Main Menu

Glutamine Micro Powder Drink - 360gr. - Kiwi Melon