Magnesium Liquid – 25 ml

70 ден

На залиха

  • 250 мг висококвалитетен магнезиум плус витамин Б6.
  • Магнезиумот придонесува за нормален метаболизам на енергијата и за нормално функционирање на мускулите.
  • Витаминот Б6 придонесува за нормален метаболизам на протеини и гликоген.
  • Без аспартам.
  • Без лактоза и глутен.
  • Погоден за вегетаријанци и вегани.

Како спортист, важно е да се обезбеди доволен внес на магнезиум. Магнезиумот е важен минерал за нормален метаболизам на енергијата и нормално функционирање на мускулите. Магнезиумот исто така помага да се намали заморот и е еден од 5-те електролити кои најмногу се губат за време на вежбање поради потење. Течната ампула PowerBar Magnesium нуди 250 мг висококвалитетен магнезиум плус витамин Б6 и се вклопува во секој џеб благодарение на неговиот практичен формат.

Препорачана употреба: 1 ампула дневно. Протресете добро пред употреба.

Нутритивни информации Во 1 ампула (= 25 ml)
Витамин Б6 0,6 mg (43%**)
Магнезиум 250 mg (67%**)
** % од нутритивна референтна вредност

Состав: вода, сок од портокал (концентрат), магнезиум цитрат, киселина (млечна киселина),
фруктоза, конзерванс (калиум сорбат), засладувачи (ацесулфам К, натриум цикламат, натриум
захарин), ароми, витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид).

Чувајте на ладно и суво место. Рок на употреба: означено на пакувањето.

Main Menu

Magnesium Liquid – 25 ml