MyoFusion Advanced – 1814g – Strawberry

2,890 ден3,390 ден (-15%)

На залиха

  • MyoFusion – напреден протеин
  • Одличен вкус
Катеорија:

MyoFusion – напреден протеин

Одличен вкус

 

напреден: да се биде над другите во развојот или идеите

Извршниот директор Рич Гаспари го создаде MyoFusion Advanced Protein со една цел: да ја создаде најчистата и највкусната протеинска формула со користење само на најквалитетните суровини. MyoFusion е вистински протеин за вистински резултати.

ФАКТИ

25 g протеин

Одличен вкус

Мулти-фазен протеински комплекс

Содржи 5300 mg аминокиселини со разгранет ланец

Типичен аминокиселински состав во сервирање

Есенцијални аминокиселини

Леуцин* 2500 mg Триптофан 400 mg Треонин 1700 mg
Изолеуцин* 1400 mg Метионин 500 mg Лизин 2200 mg
Валин* 1400 mg Фенилаланин 800 mg Хистидин 500 mg

 

Нутритивни вредности

Main Menu

MyoFusion Advanced – 1814g – Strawberry

2,890 ден3,390 ден (-15%)

Додади во кошничка