Power Gel Original – 41 g - лимон лимета - NoLimit.mk

Power Gel Original – 41 g – лимон лимета

90 ден

На залиха

Концентриран јаглехидратен гел за спортисти со натриум – со вкус на лимон и лимета.

 

Концентриран јаглехидратен гел за спортисти со натриум – со вкус на лимон и лимета.

Препорачана употреба: 1 – 2 кесички дневно. Земете по потреба една ќесичка во регуларни интервали за време на физичка активност со вода.

Состојки: Малтодекстрин, вода, фруктоза, натриум хлорид, киселина (млечна киселина), натриум цитрат, конзерванс (калиум сорбат), природни цитрусни ароми.

Нутритивни информации во: 41 g
Енергија kJ (kcal) 440 (104)
Масти 0 g
    – од кои заситени 0 g
Јаглехидрати 26 g
    – од кои шеќери 11 g
Протеини 0 g
Сол 0,52 g
Натриум 206 mg

℮ 41 g = 1 порција

Main Menu

Power Gel Original – 41 g - лимон лимета