Powerbar Protein Soft Layer Bar – 40g – Chocolate Toffee Brownie

100 ден

На залиха

  • Високо со протеини
  • Ниско ниво на шеќер
  • Спакувано без пластика – во лист што може да се компостира
  • Вегетаријански – без колаген
  • Без палмино масло

Протеинско барче за спортисти, со засладувач.
Protein Soft Layer Bar ви обезбедува протеини во три вкусни слоеви: кремаста, мека протеинска обвивка се среќава со деликатен слој со вкус на тофи и крцкава карамела – прелиени со млечно чоколадо. Високо ниво на протеин и ниско ниво на шеќер. Совршен за после физичка активност или за ужинка помеѓу. Во исто време, е без палмино масло и колаген и е целосно спакуван без пластика во компостирачка фолија.

Препорачана употреба:
1 бар/ден. Може да има лаксативно дејство доколку се консумира прекумерно. Покрај разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Да се чува на ладно и суво место.

Нутритивни вредности во 40гр.: Енергетска вредност 133kcal,Масти-5,3гр,Заситенимасти-2,6гр,Јаглехидрати 12гр,Шеќери 0,7гр,од кои полихидрични алкохоли 11гр,Влакна 7гр,Протеин 9,6гр, Сол 0,16гр.

Состав: Средство за зголемување (полидекстроза), млечна чоколада со засладувач (20%) [засладувач (малтитол), какао путер, полномасно млеко во прав, какао маса, путер масти (млеко), емулгатор (лецитин (соја)), арома], млечни протеини (калциум казеинат,протеински изолат од сурутка), навлажнувач (сорбитол, глицерин), соја грицки (5%) (протеин од соја, какао во прав со малку маснотии, скроб), засладувач (малтитол), ниско-маслено какао во прав (3,5%), темно чоколадо со засладувач (3%) [какао маса, засладувач (малтитол), какао путер, емулгатор (лецитини (соја))], сончогледово масло, протеин од соја, масло од канола, шеа масти, ароми, емулгатор [лецитини (соја)], боја,растителни екстракти (концентрати од јаболка и хибискус), сол. Може да содржи: пченица, јачмен, овес, кикирики, бадеми, лешници, индиски ореви.Чувајте на суво и темно место.

Main Menu

Powerbar Protein Soft Layer Bar - 40g - Chocolate Toffee Brownie