30% PROTEIN PLUS – Lemon Cheesecake

100 ден

На залиха

  • Богат со протеин: 17гр во бар.
  • Премиум протеин: Казеин и протеин од сурутка.
  • Без аспартам
  • Погоден за вегетеријанци

Почастете ги мускулите по интензивен тренинг или нахранете го вашето тело со екстра порција протеин. Овој продукт не само што го потикнува растот на мускулите туку и помага при одржување на мускулната маса. The 30% Protein Plus bar е богат со високо квалитетен протеин и има одличен вкус.

Употреба: Земете 1 бар дневно.
 Нутритивни вредности во 55гр. Енергетска вредност 193kcal,Масти-3,8гр,Заситени масти-2,3гр,Јаглехидрати19гр,Шеќери 19гр,Влакна 7,7гр,Протеин 17гр, Сол 0,10гр.
Состав:  Казеин калциум (млеко) (22%), бело чоколадо (18%) [шеќер, путер од какао, полномасно млеко во прав, емулгатор (соја лецитин), арома], сируп од олигофруктоза, сируп од фруктоза ,сируп од инвертен шеќер, , протеин од сурутка (млеко) (8%), обезмастено млеко во прав, соја протеин,природен вкус на лимон, емулгатор (соја лецитин.
Може да содржи: кикирики, лешници, бадеми, глутен.

Main Menu

30% PROTEIN PLUS - Lemon Cheesecake