30% PROTEIN PLUS – Vanilla Caramel Crisp

100 ден

На залиха

  • Богат со протеин: 17гр во бар.
  • Премиум протеин: Казеин и Веј протеин.
  • Без аспартам
  • Погоден за вегетеријанци

Почастете ги мускулите по интензивен тренинг или нахранете го вашето тело со екстра порција протеин. Овој продукт не само што го потикнува растот на мускулите туку и помага при одржување на мускулната маса. The 30% Protein Plus bar е богат со високо квалитетен протеин и има одличен вкус.

Употреба: Земете 1 бар дневно.
Нутритивни вредности во 55гр. :Енергетска вредност 220kcal,Масти6.7гр,Заситенимасти-3.9гр,Јаглехидрати-24гр,Шеќери 20гр,Влакна 0.3гр,Протеин 17гр, Сол 0,17гр.
Состав: Млечни протеини (24 %), сируп од инвертен шеќер, млечна чоколадна кувертура (20%) [шеќер, какао путер, полномасно млеко во прав, какао маса, емулгатор (лецитини (соја)), арома], фил од карамела (13,5%) [гликоза сируп, палмини масти, шеќер, засладено кондензирано обезмастено млеко, декстроза, емулгатор (лецитини (СОЈА)), масло од репка (целосно хидрогенизирано), сол, природен аромат], гликозен сируп, протеин од сурутка (млеко) (5%), крцкави со соја (5%) [СОЈА протеин, скроб, сол], навлажнувач (глицерол), арома, емулгатор [лецитини (СОЈA)]. Можно е да содржи кикирики,лешници, бадеми и глутен.  Чувајте на суво и темно место.Како дел од балансирана и здрава исхрана

Main Menu

30% PROTEIN PLUS - Vanilla Caramel Crisp