OatMash®2000gr

890 ден

На залиха

Одлично растворливо екструдирано овесно брашно специјално дизајнирано за брза подготовка на каша или напиток од овес. Овој производ со одличен вкус е идеален извор на природни овесни влакна. Овесот е омилен извор на исхрана за многу луѓе, без разлика дали се занимаваат со тешка физичка активност или не.

Подготовка:

1. Каша: Измешајте 1 дозерка OatMash® (50 g) со 200 ml топла вода или млеко. Добро измешајте со лажица додека не добиете конзистентност на кашата. Почекајте околу 2 минути. Можете да го засладите со малку мед и одозгора со овошје и јаткасти плодови. Соодносот на мешање може да се смени според вашиот вкус.

2.Овесен напиток: Измешајте 1 дозерка (50 g) со 300 ml вода или млеко. Користете блендер или рачен шејкер, мешајте 30 секунди. Можете исто така да додадете OatMash® во вашиот омилен протеински коктел.

Нутритивни вреднoсти : во 50gr. Енергетска вредност 715,9 кЈ/170kcal;Масти 2,8gr.;Заситени масти 0,6gr.; Јаглехидрати 29,5gr.; Шеќери <1gr.;Влакна 4,5 gr.; Протеин 4,4gr.; Сол <0,25gr.

Состојки: инстантизирано екструдирано овесно брашно . Други состојки (само за варијанти со вкус): какао во прав (само вкусови: чоколадо-кокос, нугат-карамела, колаче со путер од кикирики, двојна холандска чоколада, банофи), лимонска киселина (само вкусови: јагода,-диви бобинки, лиметајогурт), природна и природно идентична арома, боја: (со вкус на јагода-јогурт и диви бобинки – сок од цвекло; лимета-јогурт – куркумин), засладувачи: стевиол гликозиди, сукралоза и ацесулфам-К.

Дополнителни информации

Вкус

Double Dutch Chocolate, Fresh Wildberry, Peanut Butter Cookies, White Chocolate

Main Menu