30% PROTEIN PLUS - Vanilla & Coconut - NoLimit.mk

30% PROTEIN PLUS – Vanilla & Coconut

100 ден

На залиха

  • Богат со протеин: 17гр во бар.
  • Премиум протеин: Казеин и Веј протеин.
  • Без аспартам
  • Погоден за вегетеријанци

Нутритивни вредности на 100 g на бар (55 g)
Енергија kJ (kcal) 1468 (348) 806 (191)
Масти 6,2 g 3,4 g
од кои заситени 3,5 g 1,9 g
Јаглехидрати 36 g 20 g
од кои шеќери 36 g 20 g
Влакна 11 g 5,8g
Протеин 32 g 17 g
Сол 0,30 g 0,18 g

За продуктот

Почастете ги мускулите по интензивен тренинг или нахранете го вашето тело со екстра порција протеин. Овој продукт не само што го потикнува растот на мускулите туку и помага при одржување на мускулната маса. The 30% Protein Plus bar е богат со високо квалитетен протеин и има одличен вкус.

Состојки

СОСТОЈКИ
Казеин калциум (млеко) (22%), бело чоколадо (18%) [шеќер, путер од какао, полномасно млеко во прав, емулгатор (соја лецитин), ароматизирање], сируп од олигофруктоза, сируп од инвертен шеќер, сируп од фруктоза, протеин од сурутка (млеко) (8%), обезмастено млеко во прав, соја протеин, ароми, емулгатор (соја лецитин).

Може да содржи: кикирики, лешници, бадеми, глутен.

Препорачана употреба
  • 1 бар дневно.
  • Како дел од балансирана и здрава исхрана.

Main Menu

30% PROTEIN PLUS - Vanilla & Coconut