52% PROTEIN PLUS – Chocolate nut

110 ден

На залиха

  • Богат со протеин: 26гр во бар.
  • Ниско ниво на шеќер:не повеќе од 0,7гр на бар.
  • Без аспартам

 

Високо протеински бар – со вкус на чоколадо со јатки.

Препорачана употреба: 1 – 2 барчиња дневно. Како дел од балансирана и здрава исхрана.Прекумерна употреба може да предизвика лаксативни ефекти.

Состојки:Млечни протеини (калциум казеинат, изолат протеин од сурутка), млечна чоколадна со засладувач (18%) хидролизиран колаген, протеини од соја, вода, крцкави соја парчиња (5,2%) [соја протеин, скроб, сол], ароматизирање, засладувач (сукралоза), емулгатор (соја лецитин).

Може да содржи: кикирики, бадеми, лешници, глутен.

Нутритивни информации во: 50 g
Енергија kJ (kcal) 705 (168)
Масти 3,4 g
    – од кои заситени 1,8 g
Јаглехидрати 12 g
    – од кои шеќери 0,7 g
    – од кои полиоли 10 g
Влакна 1,1g
Протеини 26 g
Сол 0,45 g

℮ 50 g = 1 порција

Main Menu

52% PROTEIN PLUS - Chocolate nut