TIGGER® CHOCO Protein Bar – 60gr.

100 ден

На залиха

Превкусен протеински бар, со ниско ниво на калории и шеќер.

Употреба: Земете 1 бар дневно. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза! Прекумерната потрошувачка може да предизвика лаксативни ефекти!

Нутривни вредности во 60гр: енергетска вредност243Kcal, Масти-14.2гр, Заситени масти- 7гр, Јаглехидрати-19,7гр, Шеќери-0,7гр,Полиоли 16,8гр, Влакна 3,3гр,Протеин-15,2гр, Сол-0,32гр.

Состојки : Темно чоколадо со засладувач 21,5% (засладувач: малтитол, какао маса, какао путер, какао во прав со сушен крем со намалена маснотија, емулгатори: соја лецитин и Е476, екстракт од ванила); Amix™ MilkPro® Protein Blend 20,1 % (изолат протеин од сурутла , концентрат протеин од сурутка/од млеко/); засладувачи: малтитол сируп и сукралоза; кикирики 9% навлажнувач: глицерол; растителни масти (шеа масло, масло од палмово кернел, палмово масло во различни дажби); полнење: полидекстроза; стабилизатор: колаген хидролизат; какао во прав; чоколаден прав (какао во прав, какао маса, шеќер); крцкави од соја 1,4 % (протеин од соја, тапиока скроб, сол); емулгатор: соја лецитин; арома, натриум хлорид; антиоксиданс:токоферол Д.

Предупредување за алергени: Може да содржи траги од јајца, глутен, школки, јаткасто овошје и кикирики. Предупредување: Производот не е наменет за деца. Да се чува на температура не повисока од 25°C на ладно и суво место подалеку од сончева светлина. Производителот не е одговорен за било каква штета предизвикана од неправилна употреба или складирање

Дополнителни информации

Вкус

Coconut – Chocolate, Brownies – Chocolate, Marzipan – Chocolate

Main Menu

TIGGER® CHOCO Protein Bar - 60gr.