52% PROTEIN PLUS – Cookies

110 ден

Нема на залиха

  • Богат со протеин: 26гр во бар.
  • Ниско ниво на шеќер:не повеќе од 0,7гр на бар.
  • Без аспартам

 

Високо протеински бар – со вкус на колачи.

Препорачана употреба: 1 – 2 барчиња дневно. Како дел од балансирана и здрава исхрана.Прекумерна употреба може да предизвика лаксативни ефекти.

Состојки:Млечни протеини (калциум казеинат, изолат на протеини од сурутка), млечна чоколадна со засладувач (18%) [засладувач (малтитоли), путер од какао, млеко во прав, какао маса, емулгатор (лецитин од соја), ароматизирање], хумектант (глицерол), хидролизиран колаген, протеини од соја, вода,крцкави соја парчиња (5,2%) [соја протеин, какао во прав со намалени маснотии, скроб], ароматизирање, засладувач (сукралоза), емулгатор (соја лецитин).

Може да содржи: кикирики, бадеми, лешници, глутен.

Нутритивни информации во: 50 g
Енергија kJ (kcal) 693 (165)
Масти 3,4 g
    – од кои заситени 1,9 g
Јаглехидрати 12 g
    – од кои шеќери 0,7 g
    – од кои полиоли 11 g
Влакна 0,6g
Протеини 26 g
Сол 0,46 g

℮ 50 g = 1 порција

Main Menu

52% PROTEIN PLUS - Cookies

110 ден