100 Whey Shredded 4000gr 133servings

5,390 ден

На залиха

  • 30gr serving with 23g high-quality Volactive®protein

  • 6900mg Bcaa & 5400mg Glutamine per serving
  • No added sugar

  • Incredibly addictive taste

  • Added Digezyme®

  • Suitable for every type of use

Катеорија:

100 Whey Shredded – 4000 g – додаток во исхраната

100 Whey Shredded е протеински пијалок во прав со вкус на колачи со засладувачи за поддршка на високо протеинска диета. Покрај тоа што работиме само со висококвалитетни производители на суровини, ги тестиравме нашите протеини преку ригорозни анализи, што резултира во производ кој исто така има одличен вкус. Производот е збогатен и со DigeZyme®, дигестивни ензими (DigeZyme® е регистриран заштитен знак на Sabinsa Europe GmbH).

Рок на употреба: означено на пакувањето. Не изложувајте производот на директна сончева светлина или топлина подолг период. Чувајте го затворен на температура помеѓу 6 и 26°C. Релативната влажност треба да биде под 65%.

Внимание: Чувајте надвор од дофат на деца. Производот не служи како замена за разновидна исхрана. Употребувајте го како дополнување на урамнотежената исхрана. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза.

Информации за алергени: Произведено во погон во кој се процесираат млеко, јајца, глутен, соја кикирики, јаткасто овошје, риба и ракови.

Формулирано и произведено за:

Samurai Shadow Supplements

Произведено во ЕУ.

Нутритивни вредности

Дополнителни информации

Вкус

Cookies and Cream, Double Chocolate, French Vanilla, WildBerry

Main Menu

100 Whey Shredded 4000gr 133servings