Blade Protein Concentrate 2270gr.

2,690 ден2,960 ден (-9%)

  • 87% протеински концентрат од сурутка
  • 4100mg BCAA во секоја порција
  • Лесно мешање
  • Одличен вкус
  • Без додадени шеќери
Clear
SKU: N/A Катеорија:

BLADE PROTEIN CONCENTRATE е додаток во исхраната со врвни протеини, идеален протеин за почетници , содржи 87% високо квалитетен протеин. Ултра филтриран  протеински концентрат од сурутка (WPC) кои што обезбедува 21g протеин во секоја порција. Содржи голема количина на BCAA и L-глутаминска киселина. BCAA (L-леуцин, L-изолеуцин, L-валин) и L-глутаминска киселина се највредни и најупотребувани аминокиселини во исхраната на интензивна обука на спортисти.

Препорачана употреба: Измешајте 1 мерица (30g) во 250ml вода. Може да се зема во кое било време, пред или после тренинг, дење или ноќе

 

Additional information

Вкус

Cookies and Cream, Chocolate, Vanilla, Strawberry Vanilla, Lemon Cheesecake, Coconut Ice Cream, Chocolate Hazelnut, Banana Split, Peanut Butter Chocolate

Main Menu

Blade Protein Concentrate 2270gr.

2,690 ден2,960 ден (-9%)

Додади во кошничка