Anabolic Iso Tech + / 2000gr.

3,590 ден

  • 28,8 гр. протеин по порција
  • 8 гр. Есенцијални Аминокиселини
  • Дигестивни ензими DigeZyme®
Clear
SKU: N/A Катеорија:

Протеински изолат од сурутка со дигестивни ензими DigeZyme®.

Инструкции за употреба: измешајте 1 дозер (35 g) во 250 ml ладна за да добиете вкусен протеински шејк. Како додаток на исхраната, земете едно сервирање дневно. Вo деновите кога имате тренинг: земете 1 сервирање, 30 минути после вежбање. Во деновите кога немате тренинг: земете 1 сервирање наутро, по станување.

Нутритивни факти во сервирање: 1 порција (35 g); . Енергија 577,02 kJ / 138,04 kcal ;Масти 0,31 g-Од кои заситени 0,19 g ;Јаглехидрати 4,78 g ;Од кои шеќери 4,36 g ;Влакна 0,29 g ;Протеини 28,88 g ;Сол 0,15g.

Состав: 100% инстант протеински изолат од сурутка,,вкус, амино комплекс од есенцијални аминокиселини, малтодекстрин згуснувач (гуар гума Е 412), засладувач (сукралоза Е 955), дигестивни ензими.
DigeZyme®.DigeZyme® е регистрирана трговска марка на Sabinsa Europe GmbH.

Информации за алергени: Направено во погон кој поседува сертификат за добра производствена пракса, во кој се процесираат: млеко, сурутка, соја, јајца и кикирики.

Рок на употреба: означено на пакувањето. Внимание: Производот не е наменет за дијагноза, третман, лекување или превенција на болести. Додатоците на исхраната не служат како замена за разновидна исхрана и здрав начин на живот. Не ја надминувате препорачаната дневна доза! Консултирајте се со Вашиот лекар пред употреба. Не се препорачува за лица кои користат лекови. Препораки за складирање: Чувајте надвор од дофат на деца. Чувајте во добро затворено пакување на температура од 5-30 о С. Чувајте подалеку од директен извор на топлина, влага и сончева светлина. По отворање користете во рок од 6 месеци.

Дополнителни информации

Вкус

Vanilla, Chocolate

Main Menu