CLEAN WHEY | 570gr – Chocolate

1,000 ден1,500 ден (-33%)

Нема на залиха

  • ПРЕМИУМ протеини од сурутка
  • Висока содржина на протеини: 20 g протеини по порција *
  • Протеините придонесуваат за раст и одржување на мускулната маса
  •  * До 5,1 г. БЦАА ** (Л-леуцин, Л-изолеуцин, Л-валин) по порција
  • Без шеќери и масти
  • Со природни вкусови, без вештачки стабилизатори и аспартам
  • Погоден за вегетаријанци
Категории: ,

Дали посакувате подобра дефиниција на телото и градење на мускулите? Нашиот протеин Clean Whey 100% Изолат од сурутка е идеален избор за конзумација после тренинг. Содржи само високо квалитетен изолат од сурутка (20гр протеин во порција вклучувајќи и 5.1гр BCAAs**), со природни вкусови без вештачки стабилизатори и аспартам. Кога го подготвувате со вода, тој исто така не содржи шеќери и масти. Ова го прави идеален за задоволување на зголемените потреби од протеин по тренингот.

Изолат протеин од сурутка (млеко) (88%), какао во прав со редуцирани масти, природен вкус, емулгатор (соја лецитин), сол, засладувачи (сукралоза, ацесулфам К, стевиа).

  • 1- 2 порции на ден по тренинг.
  • Помешајте 25гр (1 дозерка) со 160мл вода.
  • Користете како дел од разновидна и балансирана диета.
NUTRITION INFORMATION
Nutrition Information per 100 g per portion (25 g)*
Energy kJ (kcal) 1533 (361) 383 (90)
Fat 1,3 g 0,3 g
of which saturates 0,7 g 0,2 g
Carbohydrate 5,7 g 1,4 g
of which sugars 2,4 g 0,6 g
Protein 79 g 20 g
Salt 0,87 g 0,22 g
Naturally occurring essential amino acids per 100 g per portion (25 g)*
**L-Valine 4,6 g 1,2 g
**L-Leucine 8,3 g 2,1 g
**L-Isoleucine 5,0 g 1,3 g
L-Lysine 7,5 g 1,9 g
L-Histidine 1,3 g 333 mg
L-Methionine 1,7 g 431 mg
L-Phenylalanine 2,4 g 588 mg
L-Threonine 5,3 g 1,3 g
L-Tryptophan 1,1 g 275 mg

 

Main Menu

CLEAN WHEY | 570gr - Chocolate

1,000 ден1,500 ден (-33%)