Doc Multivitamin Woman

280 ден

На залиха

Doc Multivitamin Woman е мултивитаминска/минерална формула специјално формулирана да ги задоволи уникатните потреби на жената. Една таблета обезбедува хранливите материи за репродукција, одржување, раст и регулација на телесните процеси.

Doc Multivitamin Woman е мултивитаминска/минерална формула специјално формулирана да ги задоволи уникатните потреби на жената. Една таблета обезбедува хранливите материи за репродукција, одржување, раст и регулација на телесните процеси.

Во својот состав, Doc Multivitamin Woman содржи уникатна комбинација на витамини, минерали и микроелементи со што се задоволуваат дневните потреби на витамини и минерали. Една таблета Doc Multivitamin Woman ги покрива дневните потреби за енергија, обновување и заштита. Дизајниран за телесното и менталното здравје на жената.

Производите на Doc Pharma се дизајнирани со целосно почитување на човековата природа и врз основа на потребите на современите луѓе, кои се борат, да ги исполнат прекумерните барања на модерното време. Додатоци во исхрана од брендот DOC се произведени со гаранции за фармацевтски производ. Во процесот на производство се користат природни и лабораториски корисни состојки со висок квалитет, одлична чистота и секогаш во концентрации идеални за потребите на современите мажи и жени.

Doc Multivitamin Woman е произведен во Грција и ги исполнува сите критериуми за квалитет и веродостојност на производи од групата на додатоци во исхрана, а компанијата Doc Pharma S.A. е сертифицирана со ISO 9001:2008,а производниот капацитет со GMP (Good Manufacturing Practices) и GDP (Good Distribution Practices) сертификати и стандарди.

Активни состојки Содржина / 1таблета %ПДВ*
Витамин А (RE) (25% како бета-каротен) 800 µg 100%*
Витамин Д3 (холекалциферол) 10 µg 200%*
Витамин Е (а-ТЕ како витамин Е ацетат) 18 mg 150%*
Витамин Б1 (како тиамин хидрохлорид) 1,6 mg 145%*
Витамин Б2 (рибофлавин) 2,1 mg 150%*
Витамин Б3 (ниацин) 18 mg 112%*
Витамин Б6 (како пиридоксин хидрохлорид) 3 mg 214%*
Витамин Ц (аскорбинска киселина) 80 mg 100%*
Витамин Б12 (цијанокобаламин) 2 µg 80%*
Пантотенска киселина (како калциум Д-пантотенат) 7,5 mg 125%*
Фолна киселина 200 µg 100%*
Витамин К1 30 µg 40%*
Биотин (како Д-биотин) 62 µg 124%*
Молибден (како натриум молибдат) 50 µg 100%*
Хром (како хром пиколинат) 40 µg 100%*
Манган (како манган сулфат) 2 mg 100%*
Бакар (како бакар (II) оксид) 500 µg 50%*
Цинк (како цинк оксид) 10 mg 100%*
Железо (како железо фумарат) 4,2 mg 30%*
Селен (како натриум селенит) 55 µg 100%*
Јод (како калиум јодид) 150 µg 100%*
L-метионин 20 mg **
L-цистин 20 mg **

 

*%ПДВ – Препорачана дневна доза

** – дневна доза не е одредена

Останати состојки: микрокристална целулоза, кроскармелозен натриум, магнезиум стеарат, силициум.

Main Menu

Doc Multivitamin Woman