Doc Vitamin D3 1000 IU– 60 таблети

240 ден

На залиха

Doc Vitamin D3 1000 IU– 60 таблети додаток во исхраната кој содржи витамин Д3, за силни коски и јак имунолошки систем. Храна за посебни медицински намени – Диететски производ

Doc Vitamin D3 1000 IU– 60 таблети додаток во исхраната кој содржи витамин Д3, за силни коски и јак имунолошки систем. Храна за посебни медицински намени – Диететски производ

  • Количина: 60 таблети
  • Без шеќер, сол и скроб
Активни состојки Количество во сервирање
(1 таблета)
Количество во 100 g %ПДВ* во сервирање
Витамин Д3 (холекалциферол) 25 mcg (1000 ИЕ) 6,25 mg 500%

*%ПДВ – Препорачана дневна доза

Нутритивна вредност Во 100 g Во сервирање 1таблета
Енергија 70 kcal (276 kJ) 0,6 kcal (2,2 kJ)
Вкупно масти <0,1 g <0,1 g
Од кои: заситени масти 0 g 0 g
Јаглехидрати <0,1 g 0 g
Од кои шеќери 0 g 0 g
Диетални влакна 24 g 0,27 g
Протеини 0 g 0 g
Натриум <0,1 g <0,1 g

Една таблета дневно по јадење или како што ќе Ви препорача лекар.

Main Menu

Doc Vitamin D3 1000 IU– 60 таблети