GOLD CORE LINE WHEY 100 | 1500 gr

2,250 ден

Нема на залиха

  • Премиум бленд Whey Isolate, Whey Concentrate, Whey Hydro
  • 22гр чист протеин во доза од 30гр
  • Инстант растворливост
  • Брза Апсорбција
  • Одлични вкусови
  • Идеален протеин за градење на мускулна маса
Катеорија:

Gold Core Line Whey 100

Премиум протеински комплекс од сурутка за брзо зголемување на мускулната маса

Протеински суплементи

Додаток во исхраната

Gold Core Line Whey 100. Додаток во исхраната. Со засладувач. Протеински концентрат, изолат и хидролизат од суруткаGold Core Line Whey 100 содржи комплекс од концентрат од протеин од сурутка; изолат од протеин од сурутка и хидролизат од протеин од сурутка. Производот е извор на полновредни животински протеини богати со есенцијални аминокиселини кои ги вклучуваат аминокиселините со разгранет ланец и Л-глутамин. Gold Core Line Whey 100 се раствора екстремно брзо. Протеините помагаат за раст и одржување на мускулната маса.

Нутритивна вредност во 100 g 90 g** 30 g
Енергија 1525 kJ 1373 kJ 458 kJ
  360 kcal (18%*) 324 kcal (16%*) 108 kcal (5%*)
Масти 3,50 g (5%*) 3,15 g (5%*) 1,05 g (2%*)
   oд кои заситени 1,83 g (9%*) 1,65 g (8%*) 0,55 g (3%*)
Јаглехидрати 6,61 g (3%*) 5,95 g (2%*) 1,98 g (1%*)
   oд кои шеќери 6,41 g (7%*) 5,77 g (6%*) 1,92 g (2%*)
Протеини 75,50 g (149%*) 67,95 g (134%*) 22,65 g (45%*)
Сол 0,35 g (6%*) 0,31 g (5%*) 0,10 g (2%*)
Активни состојки
GOLD CORE МАТРИЦА ОД СУРУТКА       
[концентрат од протеин од сурутка; изолат од протеин од сурутка; хидролизат од протеин од сурутка] 95,51 g 85,96 g 28,65 g

* % од препорачан дневен внес // ** Дневна доза од производот

Состојки: GOLD CORE МАТРИЦА ОД СУРУТКА [концентрат од протеин од сурутка (добиен од млеко); изолат од протеин од сурутка (од млеко); хидролизат од протеин од сурутка (од млеко) (95,5%)]; какао во прав за вкусовите: чоколадо, чоколадо-цреша, чоколадо-сусам, кокос-чоколадо; ароми; регулатори на киселост за вкусовите: јагода и малина – лимонска киселина, јаболкова киселина; згуснувачи – целулознаа гума, ксантанова гума; засладувач – сукралоза; боја за вкусовите: ванилата, колачи, путер од кикирики и адвокат – бета-каротен; боја за вкус на банана – квинолин жолта; боја за вкусовите: јагода и малина – кохинеална црвена А.

Во деновите кога имате тренинг: првото сервирање испијте го наутро, по станување, второто во рок од 1,5 час по тренинг и третото пред спиење. Во деновите кога немате тренинг: првото сервирање испијте го наутро, по станување, второто меѓу оброци и третото пред спиење.

Main Menu

GOLD CORE LINE WHEY 100 | 1500 gr

2,250 ден