KFD PROBIOTIC – 60 KAPS.

790 ден

Нема на залиха

  • Дури 10 видови на пробиотични бактерии
  • Прoбиотик додаток (FOS)

Состав: обвивка на капсулата: хидроксипропил метилцелулоза, фруктоолигосахариди (FOS), Lactobacillus acidophilus MTCC-25234, Lactobacillus rhamnosus MTCC-25249, Lactobacillus casei ACC-0008, Bifidobacterium longum MTCC-25324, Lactobacillus plantarum MTCC-25314, Bifidobacterium breve AC-0012, Bifidobacterium infantis ACC-0011, Bifidobacterium bifidum MTCC-25322, Streptococcus thermophilus ACC-0019, Saccharomyces boulardii MTCC-25315.

Предупредување: Производот е наменет за возрасни лица. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна, урамнотежена исхрана. Не го користете производот доколку сте алергични на некоја од состојките. Не се препорачува за бремени жени и доилки.

Начин на складирање: Чувајте надвор од дофат на деца. Чувајте на собна температура на суво и ладно место, најдобро во фрижидер (не во замрзнувач). Заштитете од светлина и влага.

 

 

 

 

Main Menu

KFD PROBIOTIC - 60 KAPS.

790 ден