Marine Collagen Skin Care – 500 ml

1,190 ден

Нема на залиха

  • Морскиот колаген ја поддржува еластичноста и цврстината на кожата
  • Хијалуронската киселина ја зголемува хидратацијата на кожата
  • Витаминот Ц ги штити клетките од оксидативен стрес

Колагенот е една од клучните состојки што му помага на вашето тело да остане младо и здраво одвнатре и однадвор. Колагенот е главна компонента на вашата кожа, тој е важен за зајакнување на кожата и ја подобрува еластичноста и хидратацијата на кожата. Како што стареете, вашето тело произведува помалку колаген, што доведува до сува кожа и формирање на брчки. Морскиот колаген за нега на кожата е формулиран со уникатна мешавина на активни состојки која вклучува хидролизиран морски колаген, хијалуронска киселина и витамин Ц за да помогне во зајакнувањето на вашиот природен колаген и еластин. Нега на кожата со морски колаген може да ја зголеми хидратацијата на кожата и значително да ја намали длабочината на брчките.

Препорачана употреба: за одржување  пијте 1 порција (25 ml) чиста или разредена со вода дневно. За подобрување и регенерација, пијте 2 порции дневно.

Нутритивни вредности во доза (25мл):

Енергетска вредност 97,7 kJ (23 kcal);

Масти <0.1 g;

– од кои заситени масни киселини <0.1 g;

Jаглехидрати 0,2 g;

– од кои шеќер <0,1 g;

Протеин 5 g;

Сол <0.1 g ;

Хидролизиран морски колаген 5000 mg;

Хијалуронска киселина 50 mg;

Витамин Ц 40 mg.

Состав: вода, хидролизиран морски колаген (содржи риба), регулатор на киселост (лимонска киселина), вкус, витамин Ц (L-аскорбинска киселина), натриум хијалуронат, средства за зачувување (натриум бензоат, калиум сорбат), засладувачи (натриум цикламат-а, К, Сахарин).

Main Menu

Marine Collagen Skin Care - 500 ml

1,190 ден