Nitro Tech 100% Whey Gold 2,27 kg.

4,590 ден

Нема на залиха

  • WHEY PROTEIN POWDER– MuscleTech Nitro-Tech Whey Gold содржи протеински изолат од сурутка и пептиди, овој ултра чист, брзо апсорбиран и брзо сварлив протеин е дизајниран да поддржува брзо закрепнување, помагајќи ви да изградите повеќе чист мускул.
  • PROTEIN POWDER for LEAN MUSCLE – Пептидите од сурутка промовираат брзо закрепнување од вежбање и поддржуваат инсулиноген одговор за подобрена испорака на хранливи материи за мажи и жени. Гради чиста мускулна маса, ја зголемува силата и ги подобрува перформансите.
  • FAST RECOVERY– MuscleTech Nitro-Tech Whey Gold има 24 g протеини, 4 g глутамин и прекурсори и 5,5 g BCAA за подобра синтеза и обновување на мускулните протеини.
  • ABSORBS FAST and DIGESTS EASY  – Nitro-Tech Whey Gold користи супериорен процес на ладна микрофилтрација за да ви даде поквалитетен прав од протеин од сурутка.
Катеорија:

Нутритивни факти / Сервирање: 1 дозерка (33 g) / Вкупно сервирања во пакувањето:69

Количество Во 1 дозерка/Дневна референтна вредност. Енергетска вредност 120 kcal;Масти 2 g3%; – од кои заситени масни киселини1 g 8%;Холестерол 70 mg 23%; Јаглехидрати 2 g <1%;- од кои шеќер 2 g+;Протеин 24 g 46%; Калциум 120 mg 9%; Железо 0,3 mg 2%; Содиум 110 mg 5%; Калиум 160 mg 3%.

Состав: Мешавина од протеински изолат од сурутка и пептиди од сурутка ( пептиди од сурутка, протеински изолат од сутурка, протеински изолат од сутурка 97%), протеински концентрат од сутурка , природни и вештачки вкусови , лецитин од соја и / или сончоглед, мешавина од згуснувачи(гума од целулоза, ксантан гума,карагинан), сол, силициум диоксид, сукралоза, ацесулфам-калиум.

Содржи млеко и состојки од соја. Обработени во објект што исто така преработува состојки од пченица, кикирики , јаткасти плодови, јајце и морски плодови.

Употреба: Измешајте 1 дозеркa (33 g) со 130-150 ml ладна вода или обезмастено млеко во чаша или шејкер.Користете го помеѓу главни оброци,пред или после тренинг. Целосно прочитајте ја декларацијата пред употреба и следете ги препораките за употреба.

Предупредување: Не го користете доколку сте бремени или доите. Консултирајте се со доктор пред почнување на диета или програма за вежбање. Не го употребувајте доколку пакувањето е оштетено.Чувајте на суво и ладно место (16 до 25 степени). Напомена: Користете го продуктот како додаток на исхраната, не ко користете за намалување на тежина. Чувајте надвор од дофат на деца.Рок на употреба: означено на пакувањето.

Main Menu

Nitro Tech 100% Whey Gold 2,27 kg.

4,590 ден