Power Gel Hydro – 67 ml – Cola

120 ден

На залиха

Течен концентриран јаглехидратен гел за спортисти со кофеин и натриум – со вкус на кола.

Течен концентриран јаглехидратен гел за спортисти со кофеин и натриум – со вкус на кола.

Препорачана употреба: Земете 1 ќесичка дневно за време на физичка активност. Висока содржина на кофеин (150 mg / 100 ml). Не се препорачува за деца, бремени жени и доилки.

Состојки: Вода, малтодекстрин, фруктоза, натриум хлорид, природни ароми, киселина (лимонска киселина), натриум цитрат, кофеин (0,1%), конзерванси (калиум сорбат, натриум бензоат), стабилизатор (ксантанова гума).

Нутритивни информации во: 100 g 67 ml
Енергија kJ (kcal) 649 (153) 435 (102)
Масти 0 g 0 g
    – од кои заситени 0 g 0 g
Јаглехидрати 38 g 25 g
    – од кои шеќери 16 g 11 g
Протеини 0 g 0 g
Сол 0,76 g 0,51 g
Натриум 304 mg 203 mg
Кофеин 150 mg 100 mg

67 ml = 1 порција

Main Menu

Power Gel Hydro – 67 ml – Cola