ENERGIZE ADVANCED 55gr | Orange

100 ден

На залиха

 • Совршена текстура: не е суво а ни лепливо
 • C2MAX Dual Source Carb Mix
 • Со додаден магнезиум и натриум.
 • Добра подносливост

На патот до нови лични најдобри перформанси жртвувате многу – но барем не во исхраната за време на тренинг или натпревар. ENERGIZE Advanced® е новиот енергетски бар од PowerBar. Вкусен и со идеална текстура,апсолутно задоволство од секој залак. Со C2MAX – научно развиена мешавина од јаглени хидрати со сооднос 2: 1 на извори на глукоза и фруктоза – ENERGIZE Advanced® не само што ви обезбедува докажана функционалност, туку исто така ја поддржува вашата минерална рамнотежа со натриум и магнезиум. Пробајте го PowerBar ENERGIZE Advanced® сега во два возбудливи вкусови!

Урми, овесни снегулки, фруктоза, оризови грицки (оризово брашно, шеќер, , глутен од пченица ,сончогледово масло, брашно од јачмен , сол)оризово брашно,фруктоза,фруктозен сируп,парчиња јаболко(пулпа од јаболко и скроб),оризов сируп,кокосово масло,морков( фруктозен сируп, шеќер,концентрат од сок од морков, концентрат од пире од јаболко,лимонска киселина),обезмастено млеко во прав,глицерол,натриум хлорид,природни вкусови,магнезиум карбонат.

Може да содржи: кикирикибадемисоја.

Препорачана употреба

  • 1- 4 барови / дневно.
  • Идеално пред или за време на тренинг со доволно течности.
  • Како составен дел од разновидна и балансирана исхрана.

Нутритивни вредности

  • на 100 g на бар (55 g)

 

  • Енергија kJ (kcal) 1554 (368) 855 (202)

 

  • Масти 5,4 g 3,0 g

 

  • од кои заситени 3,4 g 1,9 g

 

  • Јаглехидрати 71 g 39 g

 

  • од кои шеќери 37 g 20 g

 

  • Влакна 5,7 g 3,1 g

 

  • Протеин 6,2 g 3,4 g

 

  • Сол 0,55 g 0,30 g

 

  • Магнезиум 103 mg (27% *) 56,6 mg (15% *)

 

  Натриум 220 мг 121 мг

Main Menu

ENERGIZE ADVANCED 55gr | Orange