Power Gel Hydro – 67 ml – Mojito

120 ден

На залиха

Течен концентриран јаглехидратен гел за спортисти со кофеин и натриум – со вкус на мохито.

Течен концентриран јаглехидратен гел за спортисти со кофеин и натриум – со вкус на мохито.

Препорачана употреба: Земете 1 ќесичка дневно за време на физичка активност. Висока содржина на кофеин (51 mg / 67 ml). Не се препорачува за деца, бремени жени и доилки.

Состојки:Вода, малтодекстрин, фруктоза, концентрати од овошен сок (7%) (јаболко, вар), натриум хлорид, натриум цитрат, природни ароми, кофеин (0,07%), конзерванси (калиум сорбат, натриум бензоат), стабилизатор (ксантан гума) , киселина (лимонска киселина).

Нутритивни информации во: 67 ml
Енергија kJ (kcal) 460 (109)
Масти 0 g
    – од кои заситени 0 g
Јаглехидрати 26 g
    – од кои шеќери 12 g
Протеини 0 g
Сол 0,51 g
Натриум 205 mg
Кофеин 51 mg

67 ml = 1 порција

Main Menu

Power Gel Hydro – 67 ml – Mojito