PowerBar IsoMax 1200gr.

1,290 ден

На залиха

Дали сакате да наполните гориво за време на подолги и потешки тренинзи со повеќе од електролити и јаглехидрати? Потоа треба да го пробате Isomax, изотоничниот спортски пијалок на PowerBar со кофеин. Прашокот Isomax не само што ви обезбедува јаглени хидрати и електролити, туку и 75 mg кофеин по порција; кофеинот може да помогне да се подобри концентрацијата. Исто така, содржи 400 mg L-Аргинин по порција, обезбедувајќи му на телото протеински градежен блок во форма на слободна амино киселина. Isomax е идеален избор за вашите потешки тренинзи или натпревари.

Нутритивни информации во 100 g:

Енергија kJ (kcal)1578 (371);

Масти0 g; – од кои заситени0 g;

Jаглехидрати90 g

– од кои шеќери63 g;

Протеини0 g;

Сол 1,8 g;

Калиум338 mg (17%***);

Хлор 670 mg (84%***);

Калциум121 mg (15%***);

Магнезиум58,2 mg (16%***);

Натриум 710 mg;

Кофеин 150 mg;

Л- аргинин 800 mg.

***% од нутритивна референтна вредност.

Препорачана употреба: Пијте на секои 15 минути по 150 – 200 ml.Содржи кофеин (10мг/100мл).Не се препорачува за деца и бремени. Инструкции за мешање (1 порција): Измешајте 50 g со 750 ml вода. Состојки: Декстроза, малтодекстрин, фруктоза, минерали (натриум цитрат, калциум лактат, калиум хлорид ,натриум хлорид, , магнезиум карбонат), регулатор на киселост (лимонска киселина), л- аргинин (0.8%) природна арома ,сок од цвекло во прав, , концентрат (шафран, лимон ), кофеин (0,15%). Може да содржи: соја, млеко.Се продава според тежина, не волумен. Чувајте на ладно и суво место, надвор од дофат на деца. Рок на употреба: означено на дното на пакувањето.

Main Menu

PowerBar IsoMax 1200gr.