PROTEIN PLUS LOW SUGAR 35gr | Chocolate Brownie

60 ден

На залиха

  • Високо квалитетен протеин, до 11 g во bar
  • Ниско ниво на шеќери, не повеќе од 1,6 g во бар
  • Погоден за вегетаријанци и без аспартам
  • Совршен за помеѓу или после тренинг
    • Растот на мускулите и одржувањето на мускулите ја бараат потребната компонента: Протеин. Не само по тренинг, туку и помеѓу тренинг, дајте му на вашето тело висококвалитетни протеини. Вкусни е и лесни за консумирање со низок процент на шеќер Protein Plus е идеална закуска. Како што насочува името, богат е со протеин, до 11 грама во бар и ниско нив на шеќери.
СОСТОЈКИ


Млечни протеини (калциум казеинат, изолат од сурутка), средство за зголемување (полидекстроза), навлажнувачи (сорбитоли, глицерол), млечно чоколадо со засладувач (18%) емулгатор (лецитин од соја), природен ароматизам], какао во прав намален со маснотии (5%), протеин од соја, масло од репка, ароми, емулгатор (соја лецитин).

Може да содржи: глутен,јајца,кикирики,бадеми,лешници и индиски ореви.

Препорачана употреба
  • 1-2 барчиња/дневно.
  • Како дел од балансирана и здрава исхрана.
НУТРИТИВНИ ВРЕДНОСТИ
Нутритивни вредности/strong> во 100 g во бар (35 g)
Енергија kJ (kcal) 1279 (307) 448 (107)
Масти 9,5 g 3,3 g
oд кои заситени 4,6 g 1,6 g
Јаглехидрати 29 g 10 g
Шеќери 1,8 g 0,6 g
Полиоли 24 g 8,5 g
Влакна 17 g 5,8 g
Протеин 28 g 10 g
Сол 0,32 g 0,11 g

Main Menu

PROTEIN PLUS LOW SUGAR 35gr | Chocolate Brownie