Protein OptiMash® 2kg

2,190 ден

» Многу брза и лесна подготовка
» Висока содржина на протеини
» Ниско ниво на шеќер
» Висока содржина на калциум
» Висока содржина на соја лецитин
» Протеините придонесуваат за раст и одржување на мускулната маса.
» Калциумот придонесува за нормална мускулна функција
» Клациумот е потребен за одржување на нормални коски

Clear

Mr. Popper’s® Protein OptiMash® е совршена растворлива инстант протеинска каша од овес и ориз за подготовка на шејк или каша со добар вкус. Одличен е за подобар раст на мускулната маса, кој содржи комбинација од два вида протеини, сурутка и млеко. Овој производ е одличен за појадок, но можете да го консумирате во текот на целиот ден.

Mr. Popper’s Protein OptiMash® е добар извор на протеини, сложени јаглехидрати и растворливи влакна, кои не само што помагаат во варењето, туку и значи дека ќе можете да останете сити подолго време.

Препорачана доза:

1. Протеински шејк: Измешајте 2 мерици(50 g) со 250 ml ладна вода или млеко. Користете блендер или рачен шејкер,
мешајте 30 секунди.

2. Протеинска каша: Измешајте 2 мерици Protein OptiMash® (50 g) со 180 ml врело млеко или вода. Добро измешајте со вилушка додека не добиете конзистентност на кашата. Почекајте околу 3 минути. Можете да го засладите со малку мед и одозгора со овошје и јаткасти плодови. Односот на мешање може да се промени според вашиот вкус.

Нутритивни вредности на 1 доза (50 гр.) : Енергетска вредност 821 kJ/ 194kcal; Вкупно масти 3,95 g; Заситени масти 1,4 g;Вкупно јаглехидрати 18 g; Шеќери 1,4 g; Влакна 1,5 g; Протеини 21g; Сол 0,3 g; Соја лецитин 1500 mg; Калциум 155 mg (19,4 %*); BevGradTM XtraSmooth мелено ленено семе 750 mg – од кои Омега – 3 масни киселини – алфа-линоленска киселина 170mg.

*DNRV – Дневна референтна вредност на хранливи материи **Содржината на сол се должи исклучиво на присуството на природен натриум.

Состојки (варијанти со вкус): Комплекс од ориз и овесна каша 46% (инстантизирано екструдирано овесно брашно, инстантизирано екструдирано оризово брашно); протеински комплекс 45 % (концентрат на протеин од сурутка /од млеко/, млечен протеин изолат, CFM® -Cross-Flow Микрофилтриран протеин од сурутка изолат /од млеко/, мицеларен казеин /од млеко/); емулгатор: соја лецитин, какао во прав (само со вкус на чоколада), мелено ленено семе (BevGrad™ XtraSmooth Flax – содржи омега3 масни киселини – алфа-линоленска киселина); арома, бои: (вкус на јагода-јогурт и волнеја: екстракт од цвекло); натриум хлорид, засладувачи: сукралоза, ацесулфам-К, стевиол гликозиди.

Предупредување за алерген: Може да содржи траги од јајца, сусам, школки, јаткасти плодови и кикиритки

 

Дополнителни информации

Вкус

Chocolate, Chocolate Coconut, White Chocolate, Wild Berries

Main Menu