Amix™ Vegan Protein Bar 45gr.

100 ден

Clear

Vegan Protein Bar е вегански протеински бар со низок процент на шеќер и збогатен со влакна, покриен со вистинско темно чоколадо. Ужина од растителна основа која ве заситува и ќе ја задоволи вашата подреба од слатко.

Чоколадо

Нутривни вредности во 45гр: енергетска вредност-156Kcal, Масти7.4гр, Заситени масти- 3.7гр, Јаглехидрати-14гр, Шеќери-0.6гр,Полиоли 13гр, Влакна 5.6гр,Протеин-11гр, Сол-0,08гр.

Состојки : AmixTM Protein Blend® 27,8 % (делумно хидролизиран протеин изолат од грашок, протеин од грав, изолат на протеин од соја, протеин од ориз); засладувач: малтитол сируп; темно чоколадо со засладувач 16,7 % (засладувач: малтитол; какао маса, какао путер, какао во прав, емулгатор: сончоглед лецитин, екстракт од  ванила); полнење: полидекстроза; соја снегулки, навлажнувач: глицерол; растителни масти (палмо и шеа масло во различни дажби); какао во прав, арома, емулгатор: сончоглед лецитин; антиоксиданс: (мешавина од токофероли, сончогледово масло).

Кокос

Нутривни вредности во 45гр: енергетска вредност-169кcal, Масти8,9гр, Заситени масти- 5,3гр, Јаглехидрати-13гр, Шеќери-0.7гр,Полиоли 12гр, Влакна 5.3гр,Протеин-11гр, Сол-0,10гр.

Состојки: AmixTM Protein Blend® 27,3 % (делумно хидролизиран протеин изолат од грашок, протеин од грав, изолат на протеин од соја, протеин од ориз); засладувач: малтитол сируп; темно чоколадо со засладувач 15 % (засладувач: малтитол; какао маса, какао путер, какао во прав, емулгатор: сончоглед лецитин, екстракт од ванила); полнење: полидекстроза; кокос 7,7 %, навлажнувач: глицерол; растителни масти (палмо и шеа масло во различни дажби); соја снегулки, емулгатор: сончоглед лецитин; сол, арома, антиоксиданс: (мешавина од токофероли, сончогледово масло).

Путер од кикирики

Нутривни вредности во 45гр: енергетска вредност186кcal, Масти-9гр, Заситени масти- 3,6гр, Јаглехидрати-13гр, Шеќери-0.7гр,Полиоли 12гр, Влакна 5.1гр,Протеин-11гр, Сол-0,16гр.

Состојки: AmixTM Protein Blend® 25,3 % (делумно хидролизиран протеин изолат од грашок, протеин од грав, изолат на протеин од соја, протеин од ориз); засладувач: малтитол сируп; темно чоколадо со засладувач 15 % (засладувач: малтитол; какао маса, какао путер, какао во прав, емулгатор: сончоглед лецитин,екстракт од ванила); полнење: полидекстроза; кикирики 7,2 %, навлажнувач: глицерол; растителни масти (палмо и шеа масло во различни дажби); соја снегулки, путер од кикирики, емулгатор: сончоглед лецитин; сол, арома, антиоксиданс: (мешавина од токофероли, сончогледово масло).

Други алергени: јаткасти плодови и кикиритки. Може да содржи траги од млеко, јајца и глутен.Предупредување: Производот не е наменет за деца. Да се чува на температура не повисока од 25°C на ладно и суво место подалеку од сончева светлина. Производителот не е одговорен за било каква штета предизвикана од неправилна употреба или складирање.

 

Дополнителни информации

Вкус

Чоколадо, Кокос, Путер од кикирики

Main Menu