• 100% Predator Protein 4 kg

  Predator Protein е одличен 100% протеин од сурутка, одличен состав врз основа на чиста концентрирана сурутка (PCW), избалансирано ниво на амино киселини и ниска содржина на масти. Протеини за спортисти кои бараат значително подобрување на перформансите, енергијата и потребните градливи состојки за раст на чистата мускулна маса, ја поддржува регенерација после тренинг, има одличен кремаст вкус и е БЕЗ АСПАРТАМ.

 • Sport Power Energy Cake

  Amix™ Sport Power Energy Cake е вкусен бар полн со енергија благодарение на јаглехидратите. Дизајниран за зголемени перформанси и изджливост. Едноставен и вкусен начин до брза енергија!

  Carb Tri-Flow® комплекс од јаглехидрати 6,5% (Изомалтулоза / Палатиноза јаглехидрати со низок глицемиски индекс), високо разграден цикличен декстрин (Cluster Dextrin®)

  BCAA 2:1:1

  Sport Power Energy Cake

  35 ден60 ден
 • Amix™ ZeroHero®

  Amix™ Zero Hero 31% Protein Bar

  • Висока содржина на протеин
  • Добар извор на влакна
  • Низок процент на шекери

  Amix™ ZeroHero®

  110 ден
 • IsoPrime CFM 1kg

  Придобивки:
  – протеинот придонесува за раст на мускулната маса
  – протеинот придонесува за одржување на мускулната маса
  – исклучително висока содржина на протеин (90%)
  – многу низок процент на лактоза
  – одлична растворливост
  – без аспартам
  – засладено со sucralose Splenda®

  IsoPrime CFM 1kg

  2,250 ден
 • Shake 4 Fit&Slim 1kg pwd.

  Shake4 Fit&Slim e популарен, вкусен и лесен за подготовка, коктел за намалување и одржување на телесната тежина специјално дизајниран од Amix™ ,со цел да помогне во вашата диета и фитнес цели без разлика дали сте маж или жена. Shake4 Fit&Slim е брз и лесен за подготовка „Shake & GO!“ решение кое обезбедува квалитетни хранливи материи помеѓу појадок и ручек или ручек и вечера.

 • Shake 4 Fit&Slim 500gr pwd.

  Shake4 Fit&Slim e популарен, вкусен и лесен за подготовка, коктел за намалување и одржување на телесната тежина специјално дизајниран од Amix™ ,со цел да помогне во вашата диета и фитнес цели без ралика дали сте маж или жена. Shake4 Fit&Slim е брз и лесен за подготовка „Shake & GO!“ решение кое обезбедува квалитетни хранливи материи помеѓу појадок и ручек или ручек и вечера.

 • CarniLine® 90cps.

  CarniLine® e специјализирана формула од високо квалитетен Л-карнитин и BioPerine®.

  CarniLine® е стандардизиран екстракт од овошје од Piper nigrum L (црн пипер) или  Piper longum L (долг лут пипер). Содржи 95% пиперин. Пиперинот ја зголемува природната термогена активност на телото.

  CarniLine® 90cps.

  1,100 ден
 • SyneMax® 90cps.

  SyneMax® е бленд од 6 моќни состојки кои активно помагаат во поддршка на метаболизмот на масти.

  SyneMax® содржи екстракт од гуарана, екстракт од кора од бела врба, екстракт од зелен чај, екстракт од цитрус нарингин, екстракт од корен од ѓумбир, и екстракт од горчлив портокал.

  SyneMax® 90cps.

  1,190 ден
 • GreenDay® Vegefiit Protein 720gr

  GreenDay® Vegefiit Protein e одлично решение за оние кои се во потрага по протеински продукт од зеленчук. Содржи изолат протеин од грашок Pisane®  , протеин од ориз и протеин од соја, со додаток од протеазни ензими AminoGen®, матрица од жито ModCarb™ и екстракти од овошје и зеленчук Fiit-ns®.

 • Amix Carnilean 480ml lqd.

  CarniLean™ e спортски суплемент со максимална ефективност кој придонесува за губење на телесните масти во најкраток можен рок. Моќна комбинација од состојќи со стимулирачки, диуретски, енергетски и термогеничен ефект.

 • Amix Osteo Glucosamine 1000mg 90 cps.

  Glucosamine Sulphate е амино сахарид инволвиран во формирање и поправка на ‘рскавиците и меките ткива чие оштетување е поврзано со болки во зглобовите, особено кај оние со остеоартритис и спортисти со зголемено оштетување на зглобовите.

  Amix Osteo Glucosamine придонесува за:

  • Здрави зглобови
  • Стимулација за раст на нова ‘рскавица
  • Ги подмачкува зглобовите
  • 100% чист глукосамин сулфат
  • 1000 мг во капсула
  • Доволна е само една капсула на ден!

Main Menu