Protein+ Vegan Bar – 42g

100 ден

Нема на залиха

Со вкус на банана чоколадо

Нутритивни вредности во 42гр. :Енергетска вредност 149kcal,Масти6,7гр,Заситенимасти 2,8гр,Јаглехидрати-14гр,Шеќери 0,5гр,Полиоли 12гр,Протеин 10гр, Сол 0,33гр. Состав: Растителни протеини (21%) (протеин од соја, протеин од грашок, протеин од ориз), темно чоколадо без додаден шеќер со засладувач [какао маса, засладувач (малтитол), какао путер, емулгатор (лецитини (СОЈ))], средство за зголемување (полидекстроза) , навлажнувачи (глицерол, сорбитоли), засладувач (малтитоли), паста од БАДЕМ (5%), соја крцкави (протеин од соја, какао во прав со намалена маснотија, скроб), природни ароми, сончогледово масло, олигофруктозен сируп, шеа путер, какао путер (1 %), какао во прав со намалена маснотија (1%), емулгатор
[лецитини (СОЈ)], какао маса (0,5%), хидролизиран овес со земја (0,5%), сол, храна за боење (концентрат од јаболка и хибискус), Паста од ЛЕШНИК. Може да содржи: пченица, јачмен, кикирики, млеко, индиски ореви.

Со вкус на чоколадо кикирики

Нутритивни вредности во 42гр. :Енергетска вредност 160kcal,Масти7.9гр,Заситенимасти 2,8гр,Јаглехидрати-14гр,Шеќери 0,5гр,Полиоли 12гр,Протеин 10гр, Сол 0,34гр. Состав: Растителни протеини (21%) (протеин од соја, протеин од грашок,протеин од ориз), средство за зголемување (полидекстроза), навлажнувачи (глицерол,сорбитоли), засладувач (малтитоли), кикирики (9%), путер од какао (6%), пулпа од
кикирики (5%), какао маса (3%), крцкави од соја (протеин од соја, скроб, сол),хидролизиран овес (2%), сончогледово масло, олигофруктозен сируп, шеа путер,емулгатор [лецитини (СОЈ)], природни ароми , Паста од ЛЕШНИК, сол, храна за боење(концентрат од јаболко и хибискус).Може да содржи: пченица, јачмен, млеко, бадеми,индиски ореви.

Дополнителни информации

Вкус

Чоколадо кикирики, Чоколадо банана

Main Menu

Protein+ Vegan Bar - 42g

100 ден