Step Platform inSPORTline Aerobic Step AS100 – Black-Green

1,690 ден

На залиха

  • Нелизгачка површина
  • Одлична стабилност
  • Можност за подесување на висина (10 and 15 cm)
  • Материјал : тврда пластика
  • Димензии: должина 68 cm x ширина 28 cm x висина 10 /15 cm
  • Тежина: 2.5 kg
  • Тежински лимит: 200 kg
  • Одличен за користење во домашни услови или за професионална употреба
  • Дизајниран за аеробик вежби и за зајакнување на целото тело
Катеорија:

Step Platform inSPORTline Aerobic Step AS100 е изработена од цврста пластика со нелизгачка завршница. Двете прилагодливи височини (10 см и 15 см) обезбедуваат две различни нивоа на тежина на вашата рутина за вежбање. Неговата тежина од 2,5 кг и површината против лизгање обезбедуваат висока стабилност. Степ платформата  стана една од најпопуларните форми на аеробни вежби во последниве години. Се користи за вертикална обука, каде што корисникот чекори нагоре и надолу . На овој начин вршите притисок врз мускулите во долната половина на вашето тело многу поразлично отколку во конвенционален аеробик. Токму овие атрибути ја прават Step Platform inSPORTline Aerobic Step AS100 многу популарен додаток за аеробни вежби.

Main Menu

Step Platform inSPORTline Aerobic Step AS100 – Black-Green