Wrist Wraps BASIC – Black

590 ден

На залиха

Бандажери за зглоб

Спречете повреди со Gorilla Wear Wrist Wraps Basic. Овој сет од два бандажери за зглобови ги штити вашите зглобови додека вежбате. Обвивката на зглобот ги доловува силите што се остваруваат за време на интензивниот тренинг, како што се боречки вештини, тренинг за сила и CrossFit. Бандажерите се долги повеќе од 18 инчи и се направени од цврст еластичен материјал. Два бандажери за зглоб со универзална големина и цврсто затворање со велкро, што овозможува да одговараат на секој зглоб. Со специјалното јазиче за палецот, овој бандажер останува добро на своето место. Бандажерите се широки 3 инчи, направени од висококвалитетни еластични материјали.

Боја : Црна

Материјал: 70% еластин, 30% полиестер

 

Main Menu

Wrist Wraps BASIC - Black